Зміна 24параграфу

Anastasia82 • 1 March 2024
3 коментарі
0 вподобання

Доброго дня. Мене цікавить можливість зміни 24 параграфу після 04.03.2025.

Я маю вищу освіту,зараз чекаю на підтвердження диплому. Але зараз вже розумію,що влаштуватись на роботу по спеціальності як висококваліфікований спеціаліст дуже мало. Тому не розумію,на якій підставі можна після закінчення дії 24параграфу залишитись в Німеччині. Я маю доньку 12 років,яка навчається в гімназії.

Дякую 

Відповіді (3)

Moderation

Anastasia82, доброго дня!

У Німеччині можливо отримати дозвіл на перебування для кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників з професійною освітою (тобто, технічні професії), дозвіл на перебування для кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників з академічною освітою (я так розумію, це - Ваш випадок), дозвіл на перебування для некваліфікованих працівниць/некваліфікованих працівників (з певними професіями, стосується не всіх; тобто це - дозвіл на перебування для людей, у яких немає освіти, але є довгий вдалий досвід роботи в одній із сфер, в яких наразі зацікавлена Німеччина), Блакитну картку ЄС (у своїй більшості для IT-спеціалісток та спеціалістів).

Більше можливостей щодо отримання саме дозволу на перебування з метою роботи і немає.

Ви не можете знайти роботу по спеціальності, чи можете, але Вас не вдовольняють умови, бо Ви маєте забагато кваліфікації для тих чи інших робіт?

Anastasia82

Я не можу знайти роботу за фахом. У мене держ служба магістратура,диплом визнається в Німеччині,але знайти роботу неможливо.

Moderation

Anastasia82, 7 липня 2023 року було прийнято новий закон про імміграцію кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників до Німеччини (Fachkräfteeinwanderungsgesetz). Він містить численні зміни та нововведення, а також полегшення, які спрямовані на те, щоб зробити Німеччину більш цікавою для кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників.

Одним з його положень є:

Право на отримання посвідки на тимчасове проживання для кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників та відмова від зв'язку між кваліфікацією та працевлаштуванням
Дві основні правові підстави для отримання посвідки на тимчасове проживання для кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників з професійно-технічною освітою (§ 18a AufenthG) та кваліфікованих працівниць/кваліфікованих працівників з вищою освітою (§ 18b AufenthG) змінені в двох аспектах:

1) Людина має право на отримання посвідки на тимчасове проживання, якщо вона відповідає всім вимогам, зазначеним у цих посвідках;
2) Знято обмеження, згідно з яким людина може працювати тільки на основі кваліфікації, отриманої в рамках її (професійно-технічної) освіти. Це означає, що якщо людина має кваліфіковану професійно-технічну освіту або вищу освіту, то при пошуку роботи вона не обмежена роботою, пов'язаною з цією кваліфікацією. Існують винятки для регульованих професій.

Це означає, що Ви можете шукати роботу у будь-якій сфері незалежно від Вашої освіти або кваліфікації в Україні. Проте це має бути офіційна зайнятість на повний робочий день, з внесками у Фонд пенсійного страхування, офіційним трудовим договором, офіційно прописаними правилами, відпусткою, обов'язками та правами і таке інше - ніяких міні-або міді-джоб, самодіяльності, роботи час від часу й таке подібне.
Майте на увазі, що ніякої соціальної допомоги Ви отримувати більше не будете, вона передбачена тільки при 24 параграфі як виняткове положення для біженок та біженців з України. Також Ваш дозвіл на перебування буде прив'язаним виключно до працедавця. Якщо Ви залишете роботу, Ваш дозвіл на перебування автоматично закінчиться.

Про новий закон Ви можете почитати за посиланням: https://www.make-it-in-germany.com/de/visum-aufenthalt/fachkraefteeinwa….

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.