Як правельно зареєструватись по 24 параграфу

Букатко Марія • 24 February 2024
1
0 вподобання

Я приїхала до Берліна з дитиною 4 роки.Маю де прописатися,в мене в Берліні  мама також по 24 параграфу проживає.Запитання:

Я була оформлена як біженка в Швеції (дерективи),получала 2 місяці допомогу.Повернулась з дитиною в Україну і відмовилась від допомоги,директива дійсна до 04.03.2023 р. повертатись в Швецію не буду,розійшлась з чоловіком.Хочу залишитись в Берліні з дитиною,оскільки в Берліні мама.

Куди мені звернутись щоб зареєструватись в Берліні,і чи можу оформити допомогу в Берліні ?

Відповіді (1)

Moderation

Якщо у Вас на руках є досі дійсний тимчасовий захист Швеції, то немає гарантії, що Вам видадуть тимчасовий захист Німеччини, бо по закону людина може мати тимчасовий захист тільки в одній країні (ЄС). Тому Вам потрібно або від нього відмовитися, або зачекати, поки він сплине сам по собі.
Вам паралельно треба робити прописку та звертатися до відповідального за Вас Відділу у справах іноземців, щоб подати документи на отримання тимчасового захисту згідно параграфу 24.
Так, всі українки та українці мають право на отримання соціальної допомоги згідно параграфу 24.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.