Воз'єднання сім'ї

Leon79 • 7 December 2023
6 коментарі
0 вподобання

Добрий вечір. Моя жінка знаходиться в Німеччині,має дозвіл по §24. Я,чоловік,з донькою - в  Польщі. Виїхали з України за півроку до початку війни,мали карти побиту які вже закінчилися,нових ще  не дочекалися,захисту в Польщі не мали. Чи можемо виїхати до Німеччини без проблем при перетині кордону Польща - Німеччина?Жінка хоче за нами приїхати маючи при собі всі перекладені документи які підтверджують що ми сім'я і договір оренди житла де ми всі будемо вписані (буде підписаний тільки особою що здає). І чи не буде проблем при оформленні ₴24?

Відповіді (6)

Moderation

Добрий ранок!

З якою метою Ви виїхали до Польщі за півроку до початку війни?
Якщо у Вас є легальний дозвіл на перебування, Ви можете перетнути кордон Польща-Німеччина або по безвізу, якщо строк його дії не вичерпано. Який дозвіл на перебування у Вас на даний момент?
Важко сказати, чи видадуть Вам тимчасовий захист по параграфу 24, бо на момент війни в Україні Ви вже 6 місяців знаходилися у безпечній країні з дозволом на перебування ( я так розумію, з картами побиту). З іншого боку, до України Ви поки не можете повернутися через війну, тому право на прихисток у Німеччині Ви маєте. Великим плюсом також є той факт, що Вам є де жити та прописатися.

Leon79

Дякую за відповідь.
Виїжджали на роботу. На даний момент наші карти закінчилися, подалися на нові. Найбільше мене цікавить чи можемо ми (я і дочка) заїхати на територію Німеччини,чи не буде у нас проблем при перетині кордону Польща - Німеччина якщо натрапимо на перевірку документів. Ми не маємо безвізу, карти закінчилися в липні. Будемо їхати з жінкою,вона має §24.

Moderation

Leon79, у Вас на руках має бути документ, який дозволяє Вам пересування по Європі. Якщо Ви подалися на нову карту побуту, то Вам, напевно, повинні були видати якийсь документ, який підтверджує Ваше легальне перебування у країні та також підтверджує те, що Ви очикуєте новий документ. Можливо, те саме будуть питати на кордоні, якщо Ви натрапите на перевірку документів. Можливо, буде непорозуміння, якщо Ви будете перетинати кордон без будь-якого дозволу на перебування.

Leon79

Справа в тому що в Польщі подача документів або скасування справи відбувається поштою або через інтернет і в разі перевірки документів,поліція чи страж граничний (прикордонник),одразу бачать інформацію у себе в комп'ютері. Жодних документальних підтверджень на руки не видають. Раніше німецька поліція не могла бачити чи подав документи чи ні. Зараз - не знаю.Останнім часом багато чого змінилося. І я не розумію яким чином я можу заїхати на територію Німеччини якщо для подальшого оформлення §24 я не повинен мати карти побиту.

Moderation

Leon79, українці та українки можуть переміщатися по безвізу (90/180). Я також не знаю, як взаємодіють прикордонники обох країн та які саме документи перевіряють, якщо до цього людина знаходилася на території однієї з країн не з туристичною метою, а вже мала повноцінний дозвіл на перебування ( як у Вашому випадку - карту побиту).
Допоки від закінчення карти побиту не минуло 90 днів, і людина має біометричний паспорт - вона може вільно пересуватися по шенгенській зоні. 90 днів після довготермінового перебування на людину працює шенгенський коридор, який їй надає її біометричний паспорт.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.