Відсутність у Німеччині до 6 місяців

Rita • 12 October 2023
4 коментарі
0 вподобання

Добрий день.
Потрібна консультація з приводу «6 місяців перебування за межами Німеччини».
- Ці 6 місяців - вони рахуються в рамках одного року? (рік з моменту першого виїзду в Україну після отримання Aufenthaltstitel)? І на другий рік перебування у Німеччині я знову можу бути відсутня до 6 місяців?
- Чи це 6 місяців, які можна використати загалом за весь період дії Aufenthaltstitel (у мене  до 3 березня 2024 року)?

Про себе. Прописана і живу у родичів на свої заощадження.
Після отримання Aufenthaltstitel перший раз виїхала з Німеччини до України 07.10.2022. 
У період 07.10.2022 - 07.10.2023 була в Україні декілька раз, загалом до 6 місяців (причини тимчасового виїзду до України у міграційній службі зможу пояснити, якщо буде така необхідність)..  Прописка і медстраховка в Німеччині на час відсутності зберігалися, медстраховку сплачувала.

P.S. Коли отримувала в міграційній Aufenthaltstitel, запитала про ці 6 місяців (була з перекладачем), і відповідь зрозуміла так, що «до 6 місяців на рік». Але зараз засумнівалася і хочу уточнити.

Відповіді (4)

Moderation

Доброго дня, rita! Однозначної відповіді на це питання я не знайшла.

Скажіть мені, будь ласка, місто та індекс Вашого проживання. Я знайду для Вас міграційну консультацію, яка зможе знайти відповідне місце у документах, щоб підтвердити або заперечити.

Пишіть!
Міла

Доброго дня!
Дякую за відповідь.

Landkreis Freising

Moderation

@rita, дивіться, я зрозуміла: Ви не повинні рахувати дні накшталт " Якщо я була відсутня 176 днів , то в мене залишилося тільки 4 дні у цьому самому році, щоб бути відсутнью". Це - просто єдине правило, що Ви не маєте права більше 6 місяців перебувати в Україні, якщо Ви користуєтеся тимчасовим захистом Німеччини. Тобто, якщо так станеться, що Ви вже 179 днів безперервно перебуватимете в Україні, до Вам треба буде виїхати в той же самий день, щоб не перетнути позначку у 180 днів та не втратити тимчасовий захист. А так Ви можете багато разів на рік бути в Україні, наприклад, одного разу 3 дні, потім - 33 дні, потім колись - 93 дні, потім ще колись - 118 днів, але ніколи не переходити межу у 180 днів. До календарного року або типу візи ця вимога не має ніякої прив'язки.
Я думаю, що тут просто перемішалися вимоги до перебування по Шенгену (90/180), де треба чітко відслідковувати кількість днів перебування та вимоги щодо тимчасового захисту (21 день відсутності (за умови отримання соціальної допомоги), 6 місяців відсутності (якщо людина не отримує соціальну допомогу, незалежна від німецької держави)).
Сподіваюся, що мені вдалося роз'яснити цю плутанину!
Міла

Дякую за роз’яснення!

Сподіваюсь, що так воно і є, бо в офіційних документах і коментарях такого пряснення, на жаль, досі ніде не знайшла.

Ще раз дякую за допомогу!

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.