Варіанти після 24 параграфа.

Svitlana18 • 22 July 2024
4 коментарі
0 вподобання

Добрий день! Я перебуваю в Німеччині з березня 2022, з травня 2022 я працювала (не на мініджоб). 
я б хотіла змінити статус з 24 параграфа. які я маю варіанти? Які мої наступні кроки?

чи зарахується мій стаж проживання, якщо я не отримувала допомогу, а одразу працювала? 
 

дякую 
 

Відповіді (4)

Moderation

Добрий день і дякую за ваше запитання!

Спершу необхідно зрозуміти, на який з параграфів ви можете претендувати. Вибір потрібної робочої посвідки на проживання визначається вашою освітою:

• Якщо у вас середньо-спеціальна або середньо-професійна освіта (прирівнюється до Ausbildung у Німеччині) і ви працюєте за спеціальністю, подайте документи на оформлення §18a AufenthG. Повний список документів та вимоги для подачі на §18a можна знайти на сайті Берліна: тут (інформація німецькою або англійською мовами).

• Якщо у вас вища освіта і ви працюєте за спеціальністю, подайте документи на оформлення §18b AufenthG. Повний список документів та вимоги для подачі на §18b можна знайти на сайті Берліна: тут (інформація німецькою або англійською мовами).

• Якщо у вас вища освіта і ви працюєте за спеціальністю, подайте документи на оформлення §18g AufenthG (Blaue Karte). Мінімальний поріг зарплат для Blaue Karte складає: для Mangelberufen (професії, які користуються великим попитом у Німеччині) 41.041,80 євро брутто на рік (станом на 2024 рік), для всіх інших професій - 45.300 євро брутто на рік (станом на 2024 рік).

• Якщо у вас немає освіти, але є професійний досвід тривалістю 2 роки з останніх п'яти, ви можете подати документи на §19c AufenthG. Проте не всі професії у Німеччині підходять під цей параграф.

Підкажіть, будь ласка, чи є у вас освіта? Якщо так, то яке: середньо-спеціальне або вище? Чи визнане воно у Німеччині? Виходячи з вашої відповіді, я зможу дати вам подальші рекомендації.

Чекаю уточнень.

Свєта

Svitlana18

Так, у мене є вища освіта, менеджерська освіта, але диплом я не підтверджувала в Німеччині. І працюю менеджером ресторану. Моя офіційна зарплата приблизно півтори тисячі євро зараз по контракту. Скажіть, будь ласка, чи можу я претендувати на подачу документів за параграфом 18 з таким рівнем заробітної плати? І друге питання, якщо я відкрию Kleinunternehmen в Німеччині, буду отримувати три тисячі євро кожного місяця за контрактом і плюс буду отримувати 500 євро ще за одним робочим контрактом. Чи зможу я тоді претендувати на отримання Blue Card? Тобто за параграфом 19 чи за параграфом 18? Дякую за відповідь.

Moderation

Svitlana18 

Ваша офіційна зарплата приблизно півтори тисячі брутто (до вирахування податків) чи нетто (після вирахування податків, тобто „чистими на руки“)?

Якщо ви відкриєте Kleinunternehmen в Німеччині, це ніяк не пов'язано з робочою візою по Blaue Karte, тому що ви будете працювати не на когось, а на себе. У цьому випадку йдеться про вид на проживання для самозайнятих згідно з § 21 Abs. 1 або 2a AufenthG.

Змінити дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis) можливо. Прямі переходи з тимчасового захисту згідно з §24 AufenthG здійснюються при дотриманні всіх умов. Напряму можна перейти на:

  • §16a (Професійна освіта) §16a AufenthG
  • §16c (Університетський обмін, наприклад, Erasmus+) §16c AufenthG
  • §16f (Мовні курси та відвідування школи) §16f AufenthG
  • §18a (Робочий ВНЖ з середньою спеціальною освітою) §18a AufenthG
  • §18b (Робочий ВНЖ з вищою освітою) §18b AufenthG
  • §18e (ВНЖ для дослідників) §18e AufenthG
  • §18f (ВНЖ для запрошених дослідників) §18f AufenthG

Для переходу з §24 на §21, наприклад, на берлінському сайті є повний список документів та вимог для подання на §21 (розділ Voraussetzungen). Інформація доступна німецькою або англійською мовами.

Умови отримання посвідки на проживання для самозайнятих (Aufenthaltsgesetz (AufenthG) § 21 Abs. 1 або 2a) детально описані тут.

Посвідка на проживання по самозайнятості може бути видана:

  • засновникам або засновницям компаній
  • індивідуальним підприємцям або підприємницям
  • керуючим директорам і законним представникам партнерств і корпорацій, якщо вони несуть підприємницьку відповідальність.

Умови отримання цієї посвідки на проживання:

  • Основне місце проживання (прописка) в тому місті, де ви постійно проживаєте.
  • Економічний інтерес землі, в якій ви будете подаватися, тобто в тій, де ви офіційно проживаєте. Іноземцю або іноземці може бути виданий вид на проживання для заняття індивідуальною трудовою діяльністю, якщо:
  • існує економічний інтерес або регіональна потреба,
  • очікується, що діяльність матиме позитивний вплив на економіку,
  • фінансування діяльності забезпечується особистими накопиченнями або схваленим банком кредитом.
  • Достатнє пенсійне забезпечення (лише якщо ви вже досягли віку 45 років).

У 2024 році діє таке положення: У перспективі, по досягненню 67 років, ви повинні мати у вашому розпорядженні:

  • або мати щомісячну пенсію в розмірі 1 503,34 євро (протягом як мінімум 12 років),
  • або майно на загальну суму 216 481,00 євро.

Необхідна особиста присутність при поданні документів.

Будь ласка, дайте знати, чи вдалося мені прояснити ситуацію та відповісти на ваш запит. Якщо у вас залишилися додаткові питання, обов'язково пишіть.

Свєта

Moderation

Svitlana18 Що стосується вашого запитання «чи зарахується мій стаж проживання», уточніть, будь ласка, зарахується для чого? Для посвідки на постійне проживання?

Свєта

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.