Страхування

SweetLana • 23 July 2023
7 коментарі
0 вподобання

Добрий день. Ми зареєстровані як спільнота, хлопець і дівчина. Живемо разом. Хлопець працює, отримує мінімальну заробітню плату. Тому ми не маємо жодних виплат з Джобцентру. Чи маю я право на покриття медичної страховки Джобцентром, якщо ми не одружені? Чи, якщо ми спільнота, то мінімальної зарплати достатньо для покриття всіх витрат на двох дорослих (квартира, моя медстраховка, продукти і т.д.)?

Відповіді (7)

Moderation

Доброго дня, sweetlana! А чи працюєте Ви? З Вашого повідомлення не дуже зрозуміло, яким є Ваш статус на даний момент.
У Німеччині медичну страховку слід оплачувати щомісячно. Якщо Ви отримуєте допомогу по безробіттю чи соціальну допомогу, то медичну страховку за Вас оплачує Агенство працевлаштування (Arbeitsagentur), Центр працевлаштування (Jobcenter) або Відомство соціального забезпечення (Sozialamt). Якщо Ви офіційно працевлаштовані, то внески за медичне страхування сплачує безпосередньо Ваш працедавець. Половина суми вираховується з Вашої зарплатні, а другу половину вона або він сплачує самостійно. Як правило, якщо Ви заробляєте більше 450 євро на місяць, то це - трудова зайнятість з обов'язковими внесками до фондів соціального страхування. Якщо Ви працюєте на Minijob або Ви – самозайнята або самозайнятий чи студентка або студент, то медичну страховку Вам доведеться оплачувати винятково зі своєї кишені. Перераховувати щомісячні страхові внески до каси лікарняного страхування Ви маєте самостійно.

Зверніть увагу: Вам не вдасться зекономити, якщо Ви раптом вирішите якийсь час обходитися без медичної страховки. Страхові внески за цей період Вам все одно доведеться оплатити пізніше.
Ще є такий вид страхування, як сімейна страхування (Familienversicherung). Якщо Ви маєте державну медичну страховку, то, за певних умов, можете безкоштовно включити до неї чоловіка/дружину й дітей. Оформити сімейну страховку Ви зможете лише у тому разі, якщо чоловік/дружина й діти заробляють мало чи не заробляють взагалі, але Ви живете як спільнота, тож цей вид страхування Вам, на жаль, не підходить.
Міла

SweetLana

Добрий день. Ні, я не працюю, інших доходів крім зарплати хлопця у нас немає. Правильно я розумію, що в нашому випадку я повинна оплачувати страховку з власної кишені у будь-якому випадку?

Moderation

SweetLana, медичне страхування у Німеччині є обов'язковим. Його відсутність карається законодавством, тож так, Ви маєте оплачувати це страхування з власної кишені, якщо Ви наразі не можете/хочете працювати і не хочете ставати на облік в Центрі зайнятості або в Агенстві з працевлаштування.
Міла

SweetLana

Ми як спільнота не можемо отримати сімейну страховку. Але якщо хтось один з нас працює, він платить за страховку іншого?

Moderation

SweetLana, це - неважливо, чи Ви зі своєї кишені, чи Ваш хлопець буде оплачувати медичне страхування. Головне, щоб кожен із Вас мав цю страховку. У Вашій ситуації Ви - дві окремі людини, не сім'я, тож внески до медичного страхування мають надходити також окремо.
Ось я Вам знайшла більше інформації про медичне страхування у Німеччині: https://handbookgermany.de/uk/health-insurance.
Так, якщо Ви заробляєте більше 450 євро на місяць, то це - трудова зайнятість з обов'язковими внесками до фондів соціального страхування. Якщо Ви працюєте на Minijob, то медичну страховку Вам доведеться оплачувати винятково зі своєї кишені.
Чи заробляє Ваш хлопець більше 450 євро в місяць?

SweetLana

Навіть, якщо отримує мінімальну зарпоату?

SweetLana

Так, більше 450. Дякую за відповідь.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.