Прописка

Bozhena • 27 July 2022

Вітаю, 

у мене питання щодо прописки. Чи можна виписатися і не прописуватися , оскільки я ще не знайшла собі квартиру?

я приїхала у Франкфурт 3 квітня з двома дітьми ( зараз 11 та 18 років).  Поселились і одразу прописались у квартирі мого знайомого. Через 1,5 місяці я з дітьми переїхала жити до подруги і шукаю собі житло з того часу… спершу я зайнялася правом на проживання і роботу (#24) - отримали ми його 19 липня.

мій колишній друг пише погрози і вимагає іти і виписуватися . Жодна кореспонденція до мене не доходить він усе відсилає назад… коли я спробувала повідомити свою тимчасову адресу проживання  ( адресу подруги) - ні Соціал, ні міграційна служба не захотіли приймати це. А записують мені стару адресу ( де я не живу  уже з травня ).

наскільки я знаю , якщо я хочу виписатись, мені одразу треба кудись прописатися ? Чи це так? Чи є якийсь вихід з ситуації ? Які у мене крім обов’язків, ще є права в даній ситуації? Адже пошук житла довгий процес . 
Дякую!

Божена

Відповіді (3)

Moderation

Вітаю вас! Це правда, що прописатися за новою адресою проживання необхідно протягом чотирнадцяти днів, інакше (згідно закону про прописку) доведеться сплачувати штраф - в окремих випадках він може досягати 1000 євро. Однак (!) все залежить від ваших конкретних обставин і, як і всюди, від людського фактору. Що стосується пошти, то ви легко можете переоформити надсилання всієї кореспонденції на місце фактичного проживання (прописаною там бути необов'язково). Або сходіть на пошту, або ж зробіть це онлайн за посиланням: https://www.deutschepost.de/de/n/nachsendeservice.html
Удачі вам у пошуку квартири та звертайтеся ще!

Bozhena

Дякую за відповідь!
Скажіть будь ласка , чи може цей «мій знайомий» сам мене виписати ? Примусово, без мої присутності?

Moderation

В принципі, прописуватися та виписуватися може тільки та особа, що проживає або виселяється. Третя особа може звернутися у мерію/Bürgeramt та повідомити про ваш від'їзд. Розгляд цього повідомлення може тривати багато тижнів та необов'язково приводить до примусової "виписки".

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.