Про параграф 24

Khan Oleksandra • 21 June 2022

Підскажіть будь ласка,  ми пара, знаходимся в Венгрії зараз, до 24.02.2022 були теж тут, хочимо через Польшу переїхати в Германию і оформити 24 параграф, це дозвіл на тимчасове перебування я правильно розумію? По приїзду до кого звертатися з цим питанням? Хто може допомогти з перекладом в документах? Та якщо хочемо зняти житло де знайти краще перевірених орендодавців? Скільки займає виготовлення документів та якщо ставати на облік у джоб центр вони придоставляють роботу? Дякую за відповідь.

Відповіді (3)

Yuliya_Spillane_Moderator

Добрий день! Згідно із роз'ясненнями Міністерства внутрішніх справ Німеччини щодо імлементації директиви Ради ЄС щодо тимчасового захисту українців, захист у Німеччині можуть отримати лише ті громадяни України, які на момент 24.02.2022 перебували за межами України не більше 90 днів, тобто, місцем основного проживання яких була Україна. Наскільки я розумію, це не ваш випадок. Уточніть, будь ласка, відколи ви проживаєте в Угорщині? Від цього буде залежити чи отримаєте ви тимчасовий захист в Німеччині та, відповідно, відповіді на інші ваші питання.
Роз'яснення німецькою мовою можна почитати тут (стр. 10): https://fluechtlingsrat-berlin.de/wp-content/uploads/bmi_aufenthalt_ukr…

Khan Oleksandra

Ми виїхали в жовтні минулого року, та на час повернення додому ми не змогли повер5утися бо почалася війна. Залишились тут. Чи означає це що ми не можемо просити притулку в Німеччині? Бо я читала що навіть якщо виїхали до початку війни ,то маємо право просити притулку. Хотілося б уточнити це питання, дякую.

Yuliya_Spillane_Moderator

Порахуйте точно, будь ласка, чи перевищувала ваша відсутність в Україні на момент 24 лютого більше 90 днів чи ні? Згідно роз'яснень, наведених вище ви не можете претендувати на тимчасовий захист саме у Німеччині, якщо не знаходилися на території України більше 90 днів. Якби це була коротка поїздка чи відпустка, тоді так. Швидше за все, ви можете отримати статус тимчасового захисту саме в Угорщині.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.