Переїзд

Kimiko91 • 1 January 2024
3 коментарі
0 вподобання

Якщо у мене на разі тимчасовий захист в Німеччині, чи можу я переїхати до Австрії, якщо знайшла там роботу?

 

 

Категорія
Дозвіл на роботу

Відповіді (3)

Moderation

Доброго дня та зі святами! Дякую за ваше запитання!

Так, ви можете. Якщо ви хочете посвідку на проживання за тимчасовим захистом, то потрібно з'ясувати, чи приймає ще Австрія беженок та біженців з України.

Моя колега Міла Міла Компанець_Модераторка відповідала детально на питання з приводу зміни тимчасового захисту з однієї країни на іншу. Тут можете почитати її відповідь: https://together-in-germany.de/uk/thread/zmina-tymchasovoho-zakhystu#co…. Тільки у вашому випадку замість Португалії буде Німеччина, а замість Німеччини - Австрія. Це означає, що в ідеальному випадку вам потрібно звернутися до відомства у справах іноземців у Німеччині, щоб вони зробили запит до Австрії і дали вам подальші інструкції.

Якщо ви хочете робочу посвідку на проживання, то там дещо інша процедура.

Важливо, щоб ви закрили всі рахунки і страховки в Німеччині. Якщо ви отримували допомогу від центру зайнятості Jobcenter, то потрібно їх поставити до відома щодо вашого переїзду. Крім того, потрібно знятися з реєстрації. Міла Міла Компанець_Модераторка відповідала теж нещодавно на схоже запитання: https://together-in-germany.de/uk/thread/zmina-krayiny-tymchasovoho-zak…

Якщо у вас залишилися запитання, то буду рада на них відповісти!

З повагою
Света

Kimiko91

Дуже дякую за відповідь. Не знаходжусь на обліку у Jobcenter, і пільги не отримую, просто хочу змінити роботу, на роботу у Австрії. Підкажіть будь ласка, яка процедура отримання робочої посвідки для проживання? Мені не хотілося б їхати як біженка. Дякую!

Moderation

Kimiko91, ми консультуємо тільки з питань, що стосуються Німеччини.

Щодо процедури отримання робочої посвідки на проживання в Австрії Вам треба звернутися до Консульства Австрії в Німеччині або написати / відвідати сайт Відомства у справах іноземців у тому австрійському місті, де Ви, можливо, плануєте проживати або працювати. На їх сайті має бути написано, яким вимогам потрібно відповідати для отримання робочої посвідки на проживання.
Однією з вимог буде наявність робочого контракту. Чи є у Вас вже на руках робочий контракт?

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.