Параграф24

Kuinorvahk70 • 7 January 2024
6 коментарі
0 вподобання

Добрий день! У жовтні місяці 2023 року мені запропонували працевлаштуватися водієм-далекобійником у польську фірму з міжнародних перевезень. Коли я приїхав з України (я маю право перетину кордону) до цієї фірми для оформлення трудових відносин, то мені запропонували поїхати до Німеччини та оформити параграф 24 та отримати відповідну пластикову карту. Кілька разів на авто фірми спіробітниця фірми та кілька осіб-водіїв, в тому числі й я, їздили з Польщі до Німеччини, та нарешті, наприкінці листопада 2023 року отримали пластикові карти. Грудень я повністю відпрацював, але мені стало зрозуміло, що фірма, оформлюючи параграф 24 для українських водіїв, намагається таким чином лише уникнути відповідальності за незаконний каботаж. В зв`язку з цим на початку січня 2024 року я розірвав відносини з фірмою. Під час бесіди з персоналом від мене вимагали, щоб я віддав пластикову карту, інакше в мене будуть неприємності. Наскільки законні дії персоналу фірми з оформлення параграфу 24 водіям-українцям та наскільки реальні погрози щодо виникнення неприємностей? Чи може фірма, наприклад, скасувати реєстрацію, та що робити в цьому разі? 

Відповіді (6)

Moderation

Добрий день!

Що Ви маєте на увазі під "пластиковою карткою"? Тимчасовий захист у Німеччині згідно параграфу 24?

Ні, ніхто не може забрати у Вас тимчасовий захист згідно параграфу 24, якщо саме він мається на увазі. Такі дії є незаконними, погрози не мають підстав, бо це - досвідка на перебування для захисту від війни, а не приватна досвідка для роботу на цю фірму. У Вас ніхто не може забрати захист від війни.

Якщо ж Ви отримали дозвіл на перебування з робочою метою (дозвіл на перебування для кваліфікованих працівників), то його дія автоматично закінчується, як тільки людина припиняє робочі відносини з організацією, під роботу з якою цей самий дозвіл на перебування і видавався.

Ні, фірма не може скасувати реєстрацію. Тимчасовий захист не прив'язаний до фірми, вони не мають на це ніякий вплив.

Якщо Ви мені скажете місто та індекс Вашого перебування, я подивлюся для Вас консультації з трудового права поблизу, куди Ви зможете звернутися, якщо ще залишилися якісь сумніви.

Kuinorvahk70

Дуже дякую за відповідь. Під "пластиковою карткою" я маю на увазі "AUFENTHALTSTITEL" згідно параграфу 24. 36280 OBERAULA.

Moderation

Kuinorvahk70, у Вашій федеральній землі я знайшла наступну консультантку також українською мовою:

Kateryna Danilova
Mobil: +49(0) 157 530 441 03
E-Mail: kateryna.danilova@emwu.org
Sprachen: Deutsch, Ukrainisch, Russisch

Напишіть або подзвоніть їй. Не думаю, що Вам потрібно буде їхати на приватну зустріч для бесіди.

Від «Faire Integration» Ви можете отримати інформацію та поради щодо своїх прав як працівника. Співробітниці та співробітники організації розмовляють різними мовами. За цим посиланням Ви можете знайти консультантку або консультанта по всій Німеччині - тут земля, де людина безпосередньо знаходиться, не має ніякого значення: https://www.faire-integration.de/ru/topic/655.beratungsstellen.html. Якщо Ви натиснете на білий кружок, то зможете побачити інші можливості та інших консультанток/консультантів, які спілкуються українською мовою.

Якщо Вам підходить також консультація англійською або німецькою мовою, у Вашій федеральній землі є більше місць, куди можна звернутися з Вашим питанням.

Kuinorvahk70

Добрий день! Написав ще 3 дні тому листа Катерині, втім відповіді ніякої немає.

Moderation

Kuinorvahk70, доброго ранку!

Може бути й таке. Я думаю, в неї дуже багато запитів.
Як я й сказала, Ви можете знайти будь-якого консультанта або консультантку на карті, до якої я Вам відправила посилання, тією мовою, якою Ви спілкуватися бажаєте та написати їм електронного листа або навіть подзвонити, а не чекати, поті Катерина відповість.
Напишіть мені, якщо потрібно знайти інших консультанток або консультантів, проте вже з інших федеральних земель.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.