Оформлення тимчасового захисту по § 24

adele2022 • 21 January 2024
4 коментарі
0 вподобання

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, якщо на момент повномаштабного вторгнення я була в Україні, потім поїхала до США, а через пів року приїду в Європу, то чи оформлять мені тимчасовий захист за § 24. Уточню, що соціальні виплати я не збираюся просити, і житло також знайду і буду оплачувати сама. Буду вдячна за прояснення!

Відповіді (4)

Moderation

Доброго ранку!

З якою посвідкою на проживання Ви знаходитесь в США або будете їхати в Європу?

Якщо в США у Вас був чи є тимчасовий захист, країни Європи й досі надають біженцям та біженкам з України тимчасовий захист, проте більше немає ніякої гарантії, що людина може отримати тимчасовий захист більше, ніж один раз.

Як громадянка України Ви маєте право на тимчасовий захист. Проте чи отримаєте Ви його за Ваших умов - невідомо, бо це може розглядатися не як пошук захисту від війни, а туризм. За законом біженки та біженці з України не мають права мати тимчасовий захист одночасно в декількох державах (ЄС).

Якщо людина вже отримувала тимчасовий захист в одній з країн (ЄС), то шанси отримати його в іншій країні (ЄС) є значно нижчими, порівняно з тими людьми, які подаються на цей вид захисту вперше. Є можливою відмова у наданні тимчасового захисту, тоді треба буде залучати адвокаток та адвокатів, щоб відстояти Ваше право на його отримання, адже в Україну Ви наразі повернутися не можете.
Після майже 2 років війни в Україні правила перебування, видання тимчасового захисту та житлові обставини в країнах ЄС кардинально змінилися у порівнянні з початком. Кожен випадок розглядається індивідуально, з врахуванням усіх обставин та попередньої історії людини, яка подається на тимчасовий захист.
Я не знаю, як виглядає процедура відмови та надання тимчасового захисту у юридичному та міграційному полі "США-країни ЄС", але між країнами ЄС процедура виглядає наступним чином:
Якщо Ви хочете переїхати в іншу країну (ЄС), Вам потрібно подати заяву до місцевого компетентного органу у справах іноземців у тій країні, де Ви наразі знаходитеся, про переведення Вашого місця проживання в іншу державу ЄС, відповідно до 42-го параграфу: https://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/__42.html . Це - європейський закон, який застосовується безпосередньо у відповідних державах-членах ЄС. Потім ця заява надсилається до відповідного відомства тієї країни, куди Ви хочете переїхати, після чого ця країна оцінює свої можливості щодо прийняття біженок і біженців і дає свою позитивну або негативну відповідь.

У разі отримання згоди з боку приймаючої країни орган реєстрації іноземних громадян у країні Вашого місцезнаходжння повідомить Вам детальну інформацію щодо подальших кроків (https://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/__43.html).

Якщо у Вас немає, де жити та прописатися на території Німеччини, або немає родичів, друзів, знайомих, які б могли погодитися надати та прописати Вас у квартирі, то шлях для всіх починається з первинних центрів прийому біженок та біженців: для офіційної реєстрації та отримання консультацій щодо подальших кроків у Німеччині. Взагалі центральним місцем розподілу біженок та біженців з України є аеропорт Тегель у місті Берлін, з якого люди розподіляються по тим федеральним землям, де наразі є вільні місця. Після цього, коли Ви остаточно будете знати, у яку конкретну федеральну земля Вас розподілили, починається процедура оформлення тимчсового захисту згідно параграфу 24.
Якщо ж на момент приїзду у Вас вже буде житло, де Ви зможете прописатися, Ви можете їхати зразу до міста, де у Вас буде житло, реєструватися там та паралельно починати процедуру оформлення тимчасового захисту згідно параграфу 24. З житлом та пропискою все відбувається набагато швидше.

adele2022

Дуже дякую за розгорнуту відповідь! Я не маю тимчасового прихистку на даний момент. В штатах по звичайній туристичній візі, живу у знайомих. То ж по приїзду до Європи буду намагатися оформитися вперше. З житлом та пропискою зможу вирішити питання самостійно, від приймаючої країни не збираюсь просити фінансової допомоги.

Ще таке питання, а як довго відбувається процес отримання прихистку для українців? Розумію, що все індивідуально, але може з досвіду плюс мінус знаєте це декілька тижнів, чи місяці?

Moderation

adele2022, а, тоді, якщо на момент повномасштабного вторгнення Ви знаходилися на території України, ніяких тимчасових захистів до цього моменту не мали, ще й можете самостійно про себе піклуватися, не отримуючи кошти від держави, не повинно бути взагалі ніяких проблем при отриманні.
У Вашому випадку це може бути місяць. Не думаю, що тижні, бо наплив людей у відомства - нескінченний. Також залежить від країни та міста, куди Ви збираєтеся прямувати, бо у Німеччині та Польщі - перевантаження, тож процес може подекуди займати й півроку-рік.

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.