IT програміст з ФОП 3 групи в Україні, оподаткування Німеччина

yevheniiak • 24 July 2024
5 коментарі
0 вподобання

Вітаю. Я працюю програмістом в Україні віддаленно на американську компанію, відкритий ФОП в Україні 3 групи, маю контракт тільки з однією  компанією. Планую  переїзд  до Німеччини  (Берлін), схоже  що можу отримати  дозвіл  на проживання  тільки  за 24 параграфом, не планую отримувати соціальних виплат від Німеччини. Підкажіть  будь ласка  яким чином  я можу продовжувати  співпрацю з американською  компанією та сплачувати  податки до Німеччини? Якщо я продовжу отримувати оплату на рахунок українського ФОП, буду сплачувати  податки  в Україні,  то як мені сплачувати податки  в Німеччині: що мені  потрібно  відкрити  у податковій в Німеччині? (ФОП? який тип? і який можливий відсоток податку  якщо  незаміжня  та немає дітей або ФОП ніякий відкривати не потрібно і потрібно отримати щось подібне податковому особистому номеру для подачі декларації). Якщо  закрити  ФОП в Україні,  то що потрібно  зареєструвати  в Німеччині  щоб  отримувати  дохід  від цієї однієї американської компанії ?Чи співпрацця тільки з однією компанією при будь-якій реєстрації  в Німеччині  не є законною бо вважається що я найманий працівник і можливо отримати штраф? Щиро дякую

Категорія
Податки

Відповіді (5)

Moderation

Вітаю, yevheniiak!

Хочу одразу зазначити: Якщо Ви збираєтеся приїхати до Німеччини з метою тимчасового захисту від війни (отримання 24 параграфу), а саме до Берліну, то Берлін вже давно зачинено на прийом біженок та біженців з України. Після Первинного центру прийому біженок та біженців з України у Берліні (у колишньому аеропорті Тегель) Вас розподілять до тієї федеральної землі та до того міста або села, які ще наразі приймають людей, які приїздять з України.

Факт отримання або неотримання соціальних виплат не грає при цьому ніякої ролі. Центральними тут є законодавчі акти щодо оформлення та надання тимчасового захисту згідно параграфу 24.

yevheniiak

Добрий день. Дякую за відповідь. В мене є друзі, що проживають в Берліні, які можуть зареєструвати (прописати) після приїзду тимчасово на період поки я не знайшла житло для довготривалої оренди. Підкажіть будь ласка якщо я орендую житло у Берліні довготривало самостійно або маю реєстрацію за адресою друзів, то я також не маю право отримати захист за 24 параграфом у Берліні щоб знаходитись у Німеччині довше ніж 90 днів?

Moderation

yevheniiak прописка нічого не дає, бо якщо Ви хочете податися на тимчасовий захист, але земля більше не приймає біженок та біженці з України, то Вас не зможуть оформити як біженку незалежно від того, є у Вас прописка або немає. У федеральній землі просто немає більше місць, фінансів та квоти для прийому людей. Прописка або житло ніяк не пов'язані з цим процесом, бо навіть з пропискою, житлом та власним фінансуванням Ви все одно підпадаєте під процес, права та зобов'язання, пов'язані з тимчасовим захистом згідно 24 параграфу. Якщо Ви хочете бути незалежною та вирішувати, де Ви хочете жити, Ви маєте подаватися на іншу посвідку на перебування.

Якщо б Ви подавалися на іншу посвідку на перебування, то тут прописка та житло мали б дуже важливу роль, бо Ви у цьому випадку були б незалежні від перерозподілу та зобов'язання залишатися у тій федеральній землі, куди Вас перерозподілили.

Якщо ж Ви приїздите з метою оформлення тимчасового захисту, то Берлін вже дуже давно зачинений та не має фінансів для оформлення людей, тому Вас після перших днів перерозподілять туди, де є ще змога реєструвати нових людей.

Міла

Moderation

yevheniia, ми - не податкові радниці та радники, а здійснюємо первинні безкоштовні консультації на загальнопоширені теми у Німеччині (наприклад, якщо брати тему податків, то що таке податки, які є види податків у Німеччині, як вони приблизно розраховуються і таке інше).
У Вас - дуже специфічні, вузьконаправлені питання, які ще й тематично відносяться до 3 різних країн (країн ЄС - країн не ЄС) та впливу 3 різних податкових систем одна на одну.
Я не знаю людей, які могли б Вам одразу надати консультацію щодо особливості оплати податків та їх впливу один на одний одночасно в таких трьох різних країнах. Для цього Вам потрібно окремо звернутися до податкових радників або податкових радниць в Україні та в Америці.

Податкові радники та податкові радниці в Німеччині зможуть проконсультувати Вас, але це буде не безкоштовно через складність тематики та просто відсутності безкоштовних консультацій у сфері оподаткування.

Все про податкову систему Німеччини Ви можете прочитати тут: Податкова система Німеччини | Handbook Germany

Все про приватне підприємництво у Німеччині читайте за посиланням Запуск зареєстрованого бізнесу ("Gewerbe") | Handbook Germany

Міла

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.