Дозвіл на перебування

6 коментарі
0 вподобання

А це питання прийшло до нас з нашого російськомовного форуму від користувача: 

 

Доброго дня .  У мене така ситуація, приїхав до Польщі по робочій візі  в 1.09.2021, віза закінчилася наприкінці серпня 2022 (під час війни).  Після закінчення візи перебував у Польщі за станом війни.  А 30.05.23 відкрив робочу візу на рік, щоб узаконити перебування(візу є можливість анулювати).
  Чи приймуть мене у Німеччині за §24?
І можете підказати будьласка, де можна подивитися лагері, котрі приймають біженців. Є своє авто.
Планувати майбутнє  у Польщі бажання немає.

Відповіді (6)

Богуцький

Добрий день .

Маю питання .

Як вигладає процедера надання захисту . 

Наприклад я приїду у місто Фрайбурґ Freiburg im Breisgau (можливо там в мене буде робота но не факт можливо поїду в інше місто ) 

Після приїзду я маю піти у віділ у справах іноземців - так ?  Вони мені нададуть прописку (реєстрацію ) Бо я наприклад сопочатку буду жити на airbnb . Чи вмене має бути своя вже прописка і знею я йду до відділу іноземців ? 

Moderation

Богуцький, доброго вечора! Будь ласка, слідкуйте за відповіддю на Ваше запитання у тому полі, де Ви безпосереднью поставили запитанння.
Якщо ж Ви хочете запитати інших користувачок або користувачів форуму, Ви маєте затегити її або його (@ та нікнейм користувачки або користувача).
Міла

Moderation

Доброго ранку, Кирилл!

Моїм обов'язком є надати усі факти та пояснити законні передумови так, як вони є, щоб Ви могли оцінити усі ризики та шанси перед переїздом до іншої країни.
Загалом, у Вашій ситуації важко сказати, чи приймуть Вас у Німеччині по 24 параграфу, бо на момент 24.02.2022 Ви вже давно знаходилися у безпечній країні (Польща) зі стабільною діяльністю (робота), тобто захисту від війни Ви не потребували, не рятувалися.

На даний же момент війна вирує, Вам немає поки куди повертатися, але у Вас на руках є дійсна робоча польська віза, що означає, що у Вас знову ж таки є легальний дозвіл на перебування у безпечній країні з повноцінною дозволеною діяльністю. З нею Ви не можете подаватися на 24 параграфу Німеччині, що значить, що Ви або маєте зачекати поки вона закінчиться, або анулювати її.

Якщо йдеться про тимчасовий захист: Як громадянин України Ви маєте право на тимчасовий захист. Є можливою відмова у наданні цього виду на перебування, тоді треба буде залучати адвокаток та адвокатів, щоб відстояти Ваше право на його отримання, адже в Україну Ви наразі повернутися не можете.

Хто саме має право отримати тимчасовий захист у Німеччині?
Цей статус походить з Європейської директиви про «Мінімальні стандарти надання тимчасового захисту у разі масового напливу біженок/біженців»: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/DE/TXT/PDF/?uri=CELEX:32001L005….
У четвер, 03.03.2022, ЄС проголосував за надання тимчасового захисту для таких груп людей:
1) Осіб з українським громадянством, які втекли з України 24.02.2022 року або після 24.02.2022 року. Для цього не обов'язково потрібен паспорт. Іншого офіційного документа, що підтверджує Bашу особу, має бути достатньо;
2) Громадянок і громадян інших країн i осіб без громадянства, які були визнані біженками або біженцями в Україні або мали інший статус міжнародного або національного захисту і покинули Україну після 24.02.2022 року. В якості доказу достатньо пред'явлення паспорта біженки/біженця, який вони отримали в Україні або проїзного документа для додаткового захисту ("Проїзний документ для особи, яка отримала комбінований захист");
3) Близьких членів родини вищеназваних груп, якщо вони вже жили разом в Україні. До близьких членів родини належать подружжя і неповнолітні діти та пасинки або батьки неповнолітніх незаміжніх дітей. Громадянство сім'ї не має значення. Якщо інший член сім'ї жив з Вами в Україні і залежить від Вас (наприклад, тому що він або вона потребує догляду або фінансово залежить від Bас), то цей член сім'ї також може подати заяву на отримання дозволу на перебування відповідно до § 24 Закону про перебування. Неодружені партнерки/партнери, які живуть у тривалих стосунках, також вважаються близькими членами родини.
4) Громадянок або громадян інших країн та осіб без громадянства, які мали посвідку на постійне проживання в Україні і які не можуть безпечно повернутися до країни походження. Це може бути так, наприклад, якщо у них немає паспорта, вони не можуть подорожувати за станом здоров'я або немає авіасполучення з країною походження. Тривалість Bашого перебування в Україні і факт того, чи мали/ маєте Ви там сім‘ю, також відіграє певну роль. Чи може людина повернутися в країну походження, вирішується Відділом у справах іноземців.
Німеччина також поширила тимчасовий захист на наступні групи:
5) Громадянок і громадян інших країн та осіб без громадянства, які мали посвідку на тимчасове проживання в Україні і які не можуть безпечно повернутися до країни походження. Це може бути, наприклад, тоді, якщо вони взагалі не мали паспорт, не могли його отримати, не могли подорожувати за станом здоров'я або не було сполучення з їх рідною країною. Тривалість їхнього перебування в Україні і той факт,чи мали/мають вони сім‘ю, також відіграє певну роль. Чи можуть вони повернутися в країну походження, вирішується Відомством у справах іноземців (Ausländerbehörde). Обов'язковою умовою є те, що їхнє перебування в Україні було не тільки тимчасовим. Тобто вони мали дозвіл на проживання більше 90 днів. Тому туристки/туристи або ділові мандрівниці/мандрівники тут не включені. Однак студентки/студенти або люди, які працювали в Україні і не можуть повернутися на батьківщину, можуть отримати посвідку на проживання відповідно до закону §24 (AufenthG), якщо вони не можуть повернутися до країни походження;
6) Осіб, які подали клопотання про надання притулку в Україні, але яке ще не було ухвалене;
7) Громадянок і громадян України та осіб, які не тільки тимчасово перебували в Україні і які вже були в Німеччині до 24.02.2022 року і мали тут іншу посвідку на проживання (наприклад, як студентка/студент, спеціалістка/спеціаліст тощо), якщо їх первісна посвідка на проживання не може бути продовжена. Це стосується і громадянок та громадян України, які незадовго до 24.02.2022 року протягом 90 днів перебували як туристки/туристи на території ЄС.

Moderation

Що стосується другої частини Вашого питання: Списку приймаючих лагерів для біженок та біженців з України як такого немає. Тобто, якщо Ви маєте трохи уяви, у якій федеральній землі Вам хотілося б жити, Ви можете пошукати цю землю та самостійно подивитися, чи є там ще лагері, які приймають українських біженок та біженців.
Якщо ж у Вас немає родини, знайомих, друзів у Німеччині, та Ви поки не знаєте, куда Вам направлятися - центральним місцем прийому та розподілення біженок та біженців з України є Первинний центр розподілу біженок та біженців з України в аеропорту Тегель у Берліні: https://www.berlin.de/ukraine/uk/pributtja/. Там Вам потрібно буде деякий час пожити, поки Вас розподілять в іншу федеральну землю, де на той момент будуть вільні місця.
Пишіть, якщо ще виникнуть питання!
Міла

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.