Чи можу отримати 24 AufentG після Польщі?

termitpro7 • 13 April 2024
1
0 вподобання

Мене звати Владислав, мені 23 роки, я зараз проживаю в Szczecin. В Польщі я майже два роки живу, планую переїхати за параграфом 24 до Baden-Württemberg або до інших земель. Планую переїхати осінню, так як знаю що зараз продовжили до 25 року, тому мабуть я встигну переїхати. Поки знаходжусь тут, я вчу німецьку та готуюсь.

Тепер питання: 

  1. Чи я можу отримати параграф 24, якщо я відмовлюсь від усіх польских документів?
  2. Буде пізно, якщо поїду осінню?
  3. Чи можливо одразу після отримання документів німецьких піти кудись працювати?

Дякую. :)

Відповіді (1)

Moderation

Доброго ранку, Владислав!

Чи Ви впевнені, що федеральна земля Баден-Вюртемберг ще приймає біженок та біженців з України? Якщо Ви хочете їхати прямо туди, я б порадила Вам для початку пошукати, чи дійсно ця земля ще приймає людей.

Щодо Ваших безпосередніх питань:

1) На тимчасовий захист як громадяни України Ви, авжеж, можете розраховувати, але після більше ніж 2 років війни в Україні правила перебування, видання тимчасового захисту та житлові обставини в Німеччині кардинально змінилися у порівнянні з початком. Кожен випадок розглядається індивідуально, з врахуванням усіх обставин та попередньої історії людини, яка подається на тимчасовий захист. Якщо людина вже отримувала тимчасовий захист в одній з країн (ЄС), то шанси отримати його в іншій країні (ЄС) є значно нижчими порівняно з тими людьми, які подаються на цей вид захисту вперше та не мають жодної посвідки на перебування у жодній з країн світу. У разі відхилення Вашого запиту є можливість звернутися до адвокатів або адвокаток, які будуть відстоювати Ваші права у вирішенні питання з Відділом у справах іноземців.

Якщо Ви хочете переїхати в іншу країну ЄС, Вам потрібно подати заяву до місцевого компетентного органу у справах іноземців (у Польщі) про переведення Вашого місця проживання в іншу державу ЄС - у Німеччину, відповідно до 42-го параграфу: https://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/__42.html. Це - європейський закон, який застосовується безпосередньо у відповідних державах-членах ЄС. Потім ця заява надсилається до Відомства з міграції та біженців у Німеччині ("BAMF"), після чого Німеччина оцінює свої можливості щодо прийняття біженок і біженців і дає свою позитивну або негативну відповідь.

У разі отримання згоди з боку Німеччини орган реєстрації іноземних громадян у Польщі повідомить Вам детальну інформацію щодо подальших кроків (https://www.gesetze-im-internet.de/aufenthv/__43.html). Від тимчасового захисту у Польщі та від усіх соціальних виплат доведеться відмовитися.

Наразі ситуація така, що тимчасовий захист за параграфом 24 Ви зможете отримати, але Вам ніде буде жити. Точніше, біженок і біженців з України, які прибувають, наразі розселяють майже тільки в первинні центри прийому біженок та біженців з України в ті федеральні землі, де ще є місце. Тобто, можливості вільно вибирати місце проживання вже немає, якщо Ви не будете їхати до друзів, родичів або знайомих заздалегідь (тобто, заздалегідь знаєте, що Вам буде, де жити та, найголовніше, ПРОПИСАТИСЯ).
Ситуація змінюється дуже швидко на гірше саме щодо можливості прихистити людей. Головним розподільчим центром для біженок і біженців з України, як і раніше, залишається колишній аеропорт Тегель у Берліні.

Отже, для початку процедури запиту тимчасового захисту в Німеччині я б порадила Вам звернутися до місцевого компетентного органу у справах іноземців. Вони можуть допомогти Вам у цьому. Ми даємо тільки загальну консультацію та вважаємо за потрібне заздалегідь висвітлити всі шанси та ризики щодо отримання тимчасового захисту на данний момент у Німеччині, бо ситуація кардинально змінилася з лютого 2022 року. Для більш детальної місцевої інформації Вам необхідна консультація на місці безпосередньо Польщі.

2) Ні. Допоки триває війна та тимчасовий захист згідно параграфу 24 (у Німеччині його також було подовжено до 4 березня 2025 року), біженки та біженці з України мають право на нього подаватися.

3) Так. 24 параграф дає змогу працювати.

Звертайтеся!
Міла

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.