Чи можна повернутися в Україну на 2 тижні без ВНЖ (Aufenthalts..)?

Anna R • 3 October 2022
5 коментарі
0 вподобання

Добрий день! Така ситуація: потрібно виїхати в Україну на короткий термін ( потрібно робити українську ID картку, бо вийшов термін дії) Чи можу я зробити це без картки Aufenthalt або вклейки. Чекаю на термін на ВНЖ уже пів року, в міграційній службі просто виганяють и кажуть чекати далі. Але ситуація термінова. Землі Бранденбург, Werder (Hawel), є документ щось типу Funktion, але вишлядає по-іншому, там сказали, що на цій землі скме таке видають перед ВНЖ. Дякую за відповідь. Вибачте, якщо пишу незрозуміло.

P.S. в основному говорять, що не можна, але на сайті Bundesamt знайшла інформацію, що до 30 листопада 2022 в‘їзд вільний навіть якщо немає виду на жительство. 

Відповіді (5)

Anna R

Хочу додати, що виплати я не отримую, працюю, є дозвіл на роботу, страхування і тд. Залишилось лише термін на ВНЖ дочекатися

Moderation

Вітаю Anna R ! Відповідь на ваше питання наведено у FAQ від мінстерства міграції: "Зверніть увагу: особи, які перебувають у Німеччині та подали заявку на дозвіл на тимчасове перебування, отримують так зване тимчасове посвідчення легального перебування в країні (Fiktionsbescheinigung). Це посвідчення не дає права на безвізові поїздки в Шенгенській зоні, оскільки підставу для перебування (Aufenthaltstitel) ще не видано. Таким чином, тимчасове посвідчення (Fiktionsbescheinigung) не замінює посвідки на проживання (Auslandsaufenthalt), а отже, не дозволяє повторного в’їзду після перебування за кордоном (хоча наразі в’їзд дозволено до 30 листопада 2022 року згідно з Указом про тимчасове проживання в Україні без посвідки на проживання - це лише в разі, якщо дні безвізу ще не вичерпані - примітка моя). Звісно, це стосується й також офіційних довідок про реєстрацію або заяву біженця від війни з України, які видаються замістьтимчасового посвідчення (Fiktionsbescheinigung)." (https://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/DE/AsylFluechtlingsschutz/faq-uk…, стр.9).
Отже, вам таки доведеться дочекатися повноцінної посвідки на проживання. Факт самостійного утримання себе тут ролі не грає.

Anna R

Підскажіть будь ласка, якщо я виїхала до Німеччини у березні, то мій безвіз уже вичерпано? просто не зовсім розумію с якої дати почався рахуватися безвіз

Moderation

Рахунок починається з дати перетину кордону Шенгенської зони, тобто ваш безвіз таки вичерпано, на жаль

щоб опублікувати, будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.