پیوند خانواده

Turkman • 26 اوت 2023
4 نظرات
1 پسندیدن

سلام علیکم

زمانیکه تازه نکاح خط بیگیریم میتوانیم فورا درخواست پیوند خانواده ووقت ملاقات بیگیریم یا خیر باید شش ماه منتظر باشیم تا رابطه طولانی مدت محسوب گردد؟؟ ویا اگر با گرفتن نکاح خط درخواست وقت سفارت کنیم و تا زمان وقت ملاقات شش ماه تکمیل شد مشکلی پیش نخواهد آمد؟ 

ممنون

دسته‌بندی
دیگر موارد

پاسخ‌ها (4)

Moderation

سلام و روزتون به خیر
شما بعد از ثبت رسمی ازدواج می‌تونید درخواست پیوست همسر بدید. ولی گرفتن وقت از سفارت حداقل یک سال یا بیشتر طول می‌کشه.

Turkman

یعنی اینکه شش ماه از تاریخ اخذ نکاح خط گذشته باشد تا رابطه طولانی مدت محسوب گردد شرط نیست؟ چون یکی از دوستان مصاحبه شان رد شده است و دلیلش هم این بود که شش ماه از اخذ نکاح خط نگذشته بود و با عرض معذرت میشه از طریق iom در سفارت آلمان مقیم تهران به مدت کوتاه تر وقت ملاقات گرفت چون یکی از دوستانم بعد پنج ماه برایش وقت دادن وگفتن از طریق iom وکیل برایش وقت گرفته ولی من هر چی جستجو کردم چیزی دریافت نکردم که iom صلاحیت تعین وقت هم دارد

Moderation

سلام. فکر می‌کنم یه سوتفاهمی پیش اومده.
ببینید، شما بلافاصله بعد از ثبت عقد می‌تونید درخواست وقت کنید، حتی قبلش هم می‌تونید. چون برای گرفتن وقت سفارت فقط اسم و مشخصات و شماره‌ی پاسپورت همسرتون لازمه. اما روزی که میرن سفارت برای مصاحبه، باید نکاح‌خط و بقیه‌ی مدارک رو داشته باشن. و همونطور که گفتم معمولا حداقل یکسال طول می‌کشه که بهتون وقت بدن.
اما یه مسیله‌ی دیگه هست. روزی که همسرتون تشریف می‌برن سفارت برای مصاحبه، باید از حداقل شش ماه قبلش در ایران زندگی کرده باشند. شاید مشکل دوستتون این بوده.

Moderation

در مورد iom هم در می‌تونید ازشون کمک بخواید. خودشون میگن که در موارد استثنایی، اگر پرونده‌ی الحاق خانواده به مشکل بخوره، می‌تونن کمک کنند.
ولی اینکه اون موارد استثنایی چیه و به دقیقا در شرایطی کمک می‌کنند رو من نمی‌دونم متاسفانه

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .