ملاک سن 18 سالگی

sahm56 • 12 ژوئن 2023
13 نظرات
0 دوست دارد

با سلام من  به تازگی قبولی سیاسی سه ساله گرفته ام.

حال می خواهم از فرصت سه ماهه برای الحاق خانواده استفاده کنم. سوالاتم  اینست که :

1. ملاک سن 18 سالگی از چه زمانی است؟( از زمان درخواست پیوست یا از زمان  اخذ ویزا؟
  2.  ورود به سن 18 سالگی ملاک است یا تکمیل سن 18 سالگی؟
  3.  آدرس سایت و محل درخواست الحاق خانواده در شهر هامبورگ  را با توجه به زمان سه ماهه داده شده  را برایم بگویید؟

با حرمت

موسوی

پاسخ‌ها (13)

Moderation

سلام و روزتون به خیر
شما وقتی درخواست پیوست رو میدید، فرزندتون باید زیر هیجده سال باشن. اگر موقع اخذ ویزا به سن قانونی برسن، قاعدتا مشکلی نیست و باید بهشون ویزا بدن.
موقع درخواست باید زیر هیجده سال تمام باشند.
در مرحله‌ی اول باید به سفارت آلمان در کشوری که خانواده‌تون اونجا هستن، ایمیل بزنید و بگید که قصد درخواست ویزای پیوست دارید. مدارک پناهندگی‌تون که نشون میده شما دقیقا در چه تاریخی پناهندگی گرفتید رو هم با ایمیل براشون بفرستید. اونها شما رو ثبت می‌کنن و بعد پروسه شروع میشه. بهتون یک کد میدن که بعدا اون کد رو باید به اداره اقامت محل زندگی‌ خودتون هم بفرستید.

این مرکز مشاوره در هامبورگه:
https://www.fz-hh.de/de/kurzinfos/info-dari_farsi.php

زبان فارسی هم دارن و می‌تونن بهتون کمک کنن برای نوشتن نامه

sahm56

با تشکر از راهنمایی و پاسخ سریع تان
اگر لطف کنید آدرس سایت یا فرم های مربوط به الحاق خانواده را برایم بفرستید تا خودم آنها را تکمیل و ارسال کنم مممنون
. می شوم.
چون من خودم می توانم کارها ی مربوطه را انجام بدهم.
با تشکر از همکاری تان

behtoop

منظور شما از ۱۸ ساله شدن چی هست ؟ سن خود شما یا سن فرزندان شما ؟؟

Moderation

خانواده‌تون از طریق سفارت آلمان در کدام کشور می‌خوان اقدام کنند؟
باید به سفارت در اون کشور ایمیل بزنید، توضیح بدید که چه درخواستی دارید و مدارک پناهندگی‌تون رو هم ضمیمه‌ی ایمیل کنید.
خانواده‌تون کجا هستن؟

sahm56

سلام خانواده من فعلا کابل هستند و بزودی ایران می آیند.

Moderation

از اینجا باید وقت بگیرید و در ضمن ایمیل یزنید بهشون و مدارک پناهندگی‌تون رو بفرستید.
لطفا اطلاعاتشون رو با دقت بخونید. جزییات زیادی داره

sahm56

با سلام مجدد خانم گلشن عزیز
همانطور که عرض کردم من قبولی ام:
(Der Antrag auf Asylberechtigung wird anerkannt)
(Die Flüchtlingseigenschaft wird zuerkannt)
من فرم اعلان فرصت سه ماهه را پرکردم و به سفارت آلمان در تهران هم ترمین برای ویزای پیوست را فرستادم که قاعدتا بیش از یکسال زمان می برد.
از آنجایی که خانواده ام در کابل بدلیل محدودیت های طالبان هنوز پاسپورت ندارند و احتمالا به این زودی ها از گرفتن پاسپورت هم خبری نیست . از طرف دیگر دخترم 3 ماه دیگه وارد سن 18 سالکی می شود و در موقع اخذ ویزا قطعا بالای 18 سال می شود.
لطفا برای اینکه در سفارت با افزایش سن مشکل نخوریم ، راهنمایی کنید که چی کارهایی کنیم این وضعیت باعث نگرانی ام شده است؟

Moderation

همونطور که خدمتتون عرض کردم، قانونا موقعی که شما اقدام می‌کنید، فرزندتون باید زیر هیجده سال باشن. بنابراین هرچقدر هم طول بکشه، قاعدتا نباید مشکلی وجود داشته باشه. اگر موقع مصاحبه به مشکل خوردن خانواده‌تون، اون موقع خوبه که از وکیل کمک بگیرید

sahm56

خانم گلشن عزیز، با تاسف اطلاعات شما صحیح نبود. من از سفارت آلمان در تهران متوجه شدم که معیار سن 18 سالگی از زمان درخواست ویزا یا فرصت 3ماهه در سایت وزارت امور خارجه نمی باشد، بلکه از زمان صدور ویزادر سفارت تهران هست .

متأسفانه به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی رژیم طالبان خانواده ام هنوز نتوانسته اند پاسپورت بگیرند.
از طرفی یکی از دخترانم (متولد 2005.04.11)هست و سه ماه دیگر 18 ساله می شود . لطفا پس از مشورت با همکاران تان مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

Moderation

سلام
راستش این اطلاعات رو من از یک وکیل گرفته بودم و ایشون با اطمینان به من گفتن که معیار زمان درخواسته و نه زمان صدور ویزا
شما در کدام شهر زندگی می‌کنید؟ شاید بهتر باشه خودتون با یک وکیل صحبت کنید

sahm56

سلام خانم گلشن عزیز
من در هامبورگ هستم. امروز از یک وکلا پرسیدم ایشون می کفت تا خانواده شما پاسپورت نداشته باشند. وکیل کاری کرده نمی تواند.
پیشنهاد ایشون این بود تا با کاریتاس صحبت کنم. لطفا آدرس کاریتاس های رایگان برای پناهندگان در هامبورگ را برام بفرستید.
و اگر کدام راه حلی دیگه ای توسط شما یا همکاران تان پیشنهاد دارید بی زحمت حتما بفرمایید تا این مشکل را بتوانیم با کمک همدیگر حل نماییم.
تشکر از همکاری و زحمات تون

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .