دعوتنامه

TG55 • 5 مارس 2024
9 نظرات
0 دوست دارد

با عرض سلام و ادب خدمت شما.

خواستم از شما بپرسم با توجه به اینکه من شهروندی آلمان را دارا هستم میتوانم فرزند 26 ساله پسرم را که در حال حاضر در ترکیه زندگی میکند دعوت کنم_ او اجازه کار در ترکیه ندارد و ما سال گذشته میلادی از طریق آی دیتا در ترکیه اقدام کردیم و بخاطر نبود این مدرک همچنان منتظر هستیم و اقدامی نکرده ایم به گفته آیدیتا اجازه کار برای ارایه به سفارت باید باشد. میتوانید بفرمایید که بدون اجازه کار آیا امکان دعوتنامه وجود دارد و ما چه کاری باید برای این مشکل انجام بدهیم. من برای فرزندم از اداره خارجی های اینجا تعهد نامه مالی هم فرستادم. لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه این مشکل حل شود_

با تشکر و قدردانی

دسته‌بندی
دیگر موارد

پاسخ‌ها (9)

Moderation

سلام و روزتون به خیر
برای چه کاری می‌خواین ایشون رو دعوت کنید؟ برای زندگی در آلمان یا فقط مسافرت کوتاه مدت؟

TG55

سلام و عرض ادب خدمت شما سرکار خانم فایال. از اینکه لطف فرمودید و پاسخ من را دادید از شما خیلی متشکرم. من در ابتدا قصد دارم که فرزندم را برای مدت سه ماه فقط برای دیدار از خانواده دعوت کنم و پس از آن اگر ممکن شد برای زندگی که در آنصورت تمامی هزینه هایش را من و مادرش تقبل خواهیم کرد. فقط لطفا در صورت جواب بفرمایید که بر اساس چه منبع و یا بند قانونی جواب دادید که من بتوانم در صورت مشکل در سفارت به آن استناد کنم. بینهایت از وقتی که گذاشتید ممنونم.

Moderation

برای دعوت کوتاه مدت، مشکل خاصی ندارید. باید دعوت‌نامه بگیرید و ایشون از طریق سفارت آلمان در ترکیه اقدام کنند.
ولی از اونجایی که ایشون بالای سن قانونی هستند، موندنشون در آلمان کار سختیه. خوبه که وقتی اومدن آلمان، با یک وکیل مشورت کنید.
می‌دونید دعوت‌نامه رو از کجا باید بگیرید؟

TG55

متشکرم از جواب شما سرکار خانم فایال. بله من یکبار هم اقدام کردم پارسال از اداره خارجی ها "Ausländerbehörde". ولی سوال من اینه که چرا اداره آی دیتا در ترکیه اداره ای مثل ویزامتریک در ایران از فرزندم تقاضای مدرک اجازه کار در ترکیه را خواستار شده بود و من به استناد چه بند و یا چه مدرکی باید اعلام کنم که این نیاز نیست. در فهرست مدارک مورد نیاز برای دعوتنامه در سایت سفارت در کنار مدارکی دیگر . بندی ذکر شده مبنی بر اینکه "گواهی کار با توضییح در مورد فعالیت اما من نمیدانم آیا این شامل فرزندم که چهارسال هست که در ترکیه زندگی میکنه میشود یا خیر و اگر نمیشه چگونه باید این را اثبات کنم. متاسفانه اینجا امکان ارسال این صفحه بصورت پی دی اف را برایتان ندارم. ای کاش میشد یکبار با شما حرف می زدم حالا به هر طریقی که برای شما مقدوره. ولی فقط هم اگر میشه بفرمایید که من به چه بند و پاراگرافی استناد کنم برای اینکه فرزندم نیازی به اجازه کار نداره. قطعا شما بهتر از من میدانید که در صورت کوچکترین ایرادی در ارایه مدارک سفارت ویزا صادر نمیکنه. Nutzen Sie dieses Infoblatt als Checkliste: در این قسمت اشاره ای به اجازه کار نشده بلکه فقط فیش حقوقی و اینجور چیزها ولی در قسمت : Für Arbeitnehmer und Beamte zusätzlich- آمده که اجازه کار ولی نمیدونم که شامل حال فرزندم میشود یا نه. بسیار متشکر خواهم شد از شما که به من یک جوابی بدید که من با استناد به بر اساس بند یا تبصره ای بتوانم جواب آی دیتا یا سفارت را بدم. یک جهان سپاس از شما

TG55

Deutsche Sprachversion
Bitte lesen Sie unbedingt auch unser Infoblatt Nr. 3.
Folgende Unterlagen benötigen Sie für einen Antrag auf ein Visum für eine Besuchsreise zu Familienangehörigen oder Bekannten. Für jede mitreisende Person (auch für minderjährige Kinder) ist ein eigener Antrag zu stellen.
Nutzen Sie dieses Infoblatt als Checkliste ⬜:
Vollständig ausgefülltes und eigenhändig unterschriebenes Antragsformular sowie Erklärung nach § 54 AufenthG
Reisepass (siehe Infoblatt Nr. 3)
Je 1 Kopie Ihrer in den letzten 3 Jahren gültigen Visa (Schengen, EU, UK, USA, Kanada)
1 Passfoto (siehe Infoblatt Nr. 3)
Reisekrankenversicherung (siehe Infoblatt Nr. 3)
Visumgebühr (siehe Infoblatt Nr. 3)
Flugreservierung oder andere Beförderungsnachweise
Nachweis der Finanzierung der Aufenthaltskosten in Deutschland, z.B. durch
Verpflichtungserklärung (im Original) des Einladers bei der Ausländerbehörde in Deutschland
oder eigene finanzielle Mittel (z.B. regelmäßig vorhandenes Bankguthaben)
Nachweis des Reisezwecks: Wird zum Nachweis der Finanzierung der Aufenthaltskosten keine Verpflichtungserklärung vorgelegt, ist eine formlose Einladung vorzulegen.
Einkommensnachweise (z.B. Gehaltszettel, Kontoauszüge, Mieteinnahmen, Überweisungen aus Deutschland usw.)
Für türkische Staatsangehörige: Verwandtschaftsnachweis („Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği“) mit amtlichen Bemerkungen („Düşünceler“)
Für Minderjährige (unter 18 Jahren): Notarielle Bescheinigung der Reiseerlaubnis von beiden Eltern oder Nachweis des alleinigen Sorgerechts (z.B. bei Scheidung der Eltern oder wenn ein Elternteil verstorben ist)
Für Arbeitnehmer und Beamte zusätzlich:
Arbeitsbescheinigung mit Angabe über die Tätigkeit
Urlaubsbescheinigung für den Zeitraum des beantragten Visums
Bağkur-/SGK-Aufstellung, SGK-Eintrittsbescheinigung und letzte Lohnabrechnung
Für Eigentümer eines Privatunternehmens/Selbstständige zusätzlich:
Nachweis des Eintrags in das Handelsregister der Handelskammer (in Kopie, nicht älter als 6 Monate) („Ticaret veya Sanayı Odası Sicil Kayıt Sureti“)
Veröffentlichung im Bulletin des Handelsregisters (in Kopie, „Ticaret Sicil Gazetesi“)
Steuerkarte („Vergi Levhası“)
Für Landwirte zusätzlich:
Urkunde der Landwirtschaftskammer
Für Rentner zusätzlich:
Nachweis über die Rentenzahlung
Für Schüler und Studenten zusätzlich:
Schüler- bzw. Studentenbescheinigung

1. لطفاً این برگه‌ی اطلاعاتی شماره ۳ را حتماً مطالعه کنید.
2. برای درخواست ویزای سفر بازدید به خانواده یا آشنایان، اسناد زیر لازم است. برای هر فرد همراه (حتی کودکان زیرسن) باید یک درخواست جداگانه ارائه شود.
3. از این برگه‌ی اطلاعاتی به عنوان یک لیست کنترلی استفاده کنید:
فرم درخواست کامل و به‌صورت دستی امضا شده و توضیح مطابق ماده ۵۴ قانون اقامت
گذرنامه (برای جزئیات بیشتر به برگه‌ی اطلاعاتی شماره ۳ مراجعه کنید)
یک کپی از ویزاهای اعتباری شما در سه سال گذشته (شنگن، اتحادیه اروپا، انگلیس، ایالات متحده، کانادا)
یک عکس پرسنلی (برای جزئیات بیشتر به برگه‌ی اطلاعاتی شماره ۳ مراجعه کنید)
بیمه‌ی سفر (برای جزئیات بیشتر به برگه‌ی اطلاعاتی شماره ۳ مراجعه کنید)
هزینه‌ی ویزا (برای جزئیات بیشتر به برگه‌ی اطلاعاتی شماره ۳ مراجعه کنید)
رزرو پرواز یا مدارک حمل و نقل دیگر
اثبات مالی برای هزینه‌های اقامت در آلمان، مانند:
تعهدنامه‌ی میزبان (اصلی) از سوی اداره‌ی امور اتباع خارجی در آلمان
یا دارایی‌های مالی خود (مانند موجودی روزانه بانکی)
اثبات هدف سفر: در صورت عدم ارائه‌ی تعهدنامه‌ی مالی، باید دعوت‌نامه‌ی غیررسمی ارائه شود.
اسناد درآمدی (مانند فیش حقوقی، گواهی حساب، درآمد اجاره، واریزهای از آلمان و غیره)
4. برای شهروندان ترکی: اثبات وابستگی ("Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği") با یادداشت‌های رسمی ("Düşünceler")
5. برای کودکان زیر ۱۸ سال: گواهی اجازه‌ی سفر توسط هر دو والدین یا اثبات تک‌فرزندی (مانند در صورت طلاق والدین یا در صورت فوت یکی از والدین)
6. برای کارمندان و کارگزاران:
گواهی کار با توضیح در مورد فعالیت
گواهی مرخصی برای دوره‌ی ویزای درخواستی
فهرست Bağkur/SGK، گواهی ورود به SGK و آخرین فیش حقوقی
7. برای صاحبان کسب و کارهای شخصی/خودکارآمد:
اثبات ثبت در رسیدگی‌های بازرگانی اتاق بازرگانی (کپی، نه بیشتر از ۶ ماه قدیمی) ("Ticaret veya Sanayı Odası Sicil Kayıt Sureti")
انتشار در بولتن ثبت شده بازرگانی (کپی، "Ticaret Sicil Gazetesi")
کارت مالیاتی ("Vergi Levhası")
8. برای کشاورزان:
گواهی اتحادیه کشاورزی
9. برای بازنشستگان:
اثبات دریافت بازنشستگی
10. برای دانش‌آموزان و دانشجویان:
گواهی مدرسه یا دانشگاه

Moderation

راستش به نظر یه کمی پیچیده میاد ماجرا.
به نظرم این مدرک رو برای این خواستن که پسرتون بتونن نشون بدن قصد پناهنده شدن ندارن (چون در کشور محل زندگی‌شون کار و زندگی دارن و قرار نیست در آلمان بمونند). اگر حدس من درست باشه، امکان این که درخواست ویزا دوباره رد بشه، زیاده. چون متاسفانه برای سفارت احتمال اینکه فرزند شما قصد پناهندگی داشته باشه، ریاده. (ایشون جوان هستن، مجرد هستن، در یک کشور سوم زندگی می‌کنند و کار ثابت یا سرمایه‌ای هم در اون کشور ندارن که به خاطرش بخوان برگردن اونجا). توجه داشته باشید که من صرفا دارم موضع سفارت رو میگم نه نطر شخصی خودم رو.
با وکیل مشورت کردید؟

TG55

خیلی از لطف شما برای جواب متشکرم. درست میفرمایید. خیرهنوز وکیل نداریم. دنبال این هستیم که از یک کارفرما اجازه کار بگیریم. البته تا کنون تقاضای ما رد نشده بلکه بخاطر نبود اجازه کار مدارک به سفارت ارجاع نشد. ما اجازه کار را میگیریم در صورت مشکل وکیل خواهم گرفت. پیشاپیش سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک.

Moderation

سال نوی شما هم مبارک. متاسفم که کمک بیشتری از دستم برنمیاد. امیدوارم که مشکل حل بشه.
متاسفانه همانطور که خودتون بهتر از من می‌دونید، شرایط ویزا گرفتن از کشورهای ما بسیار سخته و قوانین خیلی دست‌و‌پا‌گیر

TG55

خواهش میکنم. باز هم از لطف و وقتی که برای من گذاشتید از شما متشکرم.

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .