الحاق خانواده

Yaqubi • 13 سپتامبر 2023
4 نظرات
0 دوست دارد

با عرض سلام!

من حدود هشت ماه می‌شود که در آلمان استم و هنوز نتیجه کیس پناهندگی ام را دریافت نکرده ام.

من در کیس خودم از نامزدم که در هند محصل بود نامبرده ام و در کیس ام اسم اون به حیث نامزد موجود است.

حالا نامزد من با ویزای تحصیلی به یک از کشور های اتحادیه اروپا آمده است، آیا من می‌توانم اورا بحیث همسر بعد از اینکه از سفارت افغانستان نکاح خط تنظیم کردیم الحاق خانواده نمایم تا که او بصورت قانونی داخل خاک آلمان شود یا بعد ازینکه تحصیلش تمام شد اینجا با هم زندگی کنیم؟

ارادتمند شما،

پاسخ‌ها (4)

Moderation

سلام و روزتون به خیر
اگر موقع ارایه‌ی درخواست پناهندگی، نکاح‌خط رسمی می‌داشتید، در صورتی که با پناهندگی شما موافقت بشه، می‌تونستید همسرتون رو به آلمان بیارید. ولی اگر درست فهمیده باشم، هنوز عقد رسمی نکرده‌ید. درسته؟
در این صورت ماجرا کمی پیچیده است. از اونجایی که نامزدتون در حال حاضر در اروپا هستن، ممکنه راهی وجود داشته باشه . ولی لازمه که حتما با وکیل یا مشاور حقوقی صحبت کنید.
در کدام شهر زندگی می‌کنید؟

Yaqubi

دقیقن، عقد رسمی نکرده ایم ولی با هم نامزد هستیم و اسم او هم در کیس پناهندگی موجود است.
من در ایالت نیدرزاکسن و در شهر گوتینگن زندگی میکنم.
لطفن برایم معلومات بدهید در صورتیکه که با پرونده پناهندگی ام موافقت شود و یا اگر نشود چی احتمالاتی وجود دارد؟

ارادتمند شما،

Moderation

عرض کردم خدمتتون، در صورتی که قبل از ارایه‌ی درخواست پناهندگی ازدواج کرده بودید، ماجرا فرق می‌کرد و به محض اینکه جواب مثبت می‌گرفتید، می‌تونستید برای آوردن ایشون اقدام کنید. اگر ایشون خارج از اتحادیه‌ی اروپا بودن، من با اطمینان می‌گفتم چون قبلا ازدواج نکردید و نکاح‌خط ندارید، تا وقتی سر کار نرید و کمک‌هزینه‌ی دولتی بگیرید، هیچ راهی برای آوردن ایشون نیست.
اما چون حالا خودشون در اتحادیه‌ی اروپا هستن، شاید راهی وجود داشته باشه که من ازش بی‌خبرم. برای همین میگم حتما با وکیل مشورت کنید.
این موسسه احتمالا می‌تونه بهتون کمک کنه:

https://www.fluechtlingshilfe-goettingen.de/organisationen/fluechtlings…

behtoop

شرط اول قدم آن است که جای پای خود محکم کنی دوست عزیز ! بعدش همه چی درست میشه !!

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .