الحاق خانواده

sam123 • 19 آوریل 2023
9 نظرات
0 دوست دارد

سلام و عرض ادب،

من یکی از کارمندان امنیت ملی دولت قبلی افغانستان هستم که بعد از سقوط کابل از کشور نظر به مشکلات خیلی جدی مجبور به فرار شدم. مدت یک سال هست که در آلمان زندگی می کنم و هفت ماه می شود که قبولی سه ساله مطابق ماده (25 ABS 2.3 asylg ) گرفته ام. متاسفانه فامیل من در وضعیت خیلی بدی در افغانستان هستند. برای الحاق خانم و فرزندام شش ماه می شود که به سفارت المان در ایران تقاضا داده ام اما متاسفانه هیچگونه خبری و هیچگونه پیشرفتی نشده است. نمی دانم می توانم اینجا جزئیات را بنویسم یا خیر اما وضعیت امنیتی فامیل من هر لحظه بدتر می شود و من نمی‌دانم چه کنم دوباره خودم به افغانستان برگردم یا اینجا منتظر شنیدن حادثه بمانم. 

سپاس

پاسخ‌ها (9)

behtoop

متاسفانه هیچ راه سریع و میانبر وجود نداره . باید صبرکنید تا نوبت شان بشود ! کسانی دیگری همانند شما هم زیادن که در نوبت الحاق خانواده هستند . اگر خیلی نگران خانواده تان هستید فعلا به ایران انتقال شان بدهید تا نوبت وقت سفارت شما برسد

Moderation

سلام
متاسفانه همونطور که ایشون گفتن، راه قانونی‌ای وجود نداره که بشه این روند رو تسریع کرد. ممکنه خداقل یکسال طول بکشه که بهتون وقت سفارت بدن.
من می‌دونم که ایران یا پاکستان هم برای مهاجرین افغانستانی خیلی کشورهای امنی نیستند و شرایط زندگی خیلی سخته اونحا. ولی اگر امکان مالی زندگی در ایران یا پاکستان رو دارن، شاید انتقالشون به اونجا بهترین راه باشه در حال حاضر

sam123

خیلی ممنون از پیام هر دو بزرگوار، اما مشکل اینجاست که اصلا آیا سفارت نوبت میده یا نه چون تا الان از هر کی پرسیدم هیچکدام نتونستن نوبت بگیرن

behtoop

وقتی شما ثبت نام کردین نیم ساعت بعد ایمیل تایید با یک شماره پیگیری دریافت میکنید . بعدش باید یکسال منتظر بمانید تا وقت و روز مصاحبه را دریافت کنید

Moderation

وقت میده اگر آنلاین اقدام کنید، ولی حداقل یکسال طول می‌کشه. اگر اقدام کردید، باید منتظر بمونید که بهتون ایمیل بدن

sam123

تشکر از پیام شما آیا کسی را شما می شناسید که از این طریق برایش نوبت داده باشند تا بتواند من را معلومات کامل بعدی را بدهد.
ممنون

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .