الحاق فامیل

barter • 27 اوت 2023
18 نظرات
0 دوست دارد

سلام من و پسرم مطابق بند 2 ماده 22 قانون اقامت آلمان مدت ۶ ماه میشود به این کشور منتقل شدیم واخیرا اقامه ۳ ساله دریافت کردیم .اما شوهرم  در افغانستان است سوالم اینست که آیا در ظرف ۳ ماه اول بعد از دریافت اقامه ۳ ساله میتوانم شوهرم را بدون  داشتن شرایط چون(داشتن خانه ،داشتن سند لسان ،داشتن وظیفه ....) درتحت پروسه الحاق فامیل (درجه یک) به آلمان بخواهم یا خیر؟و اگر نخیر پس چه راهی دیگری وجود دارد ؟

پاسخ‌ها (18)

Moderation

سلام و روزتون به خیر
میشه به من بگید دقیقا مطابق با کدام بند بهتون اقامت دادن؟ بند ۲۲؟ یا بعد از رسیدن تقاضای پناهندگی کردید؟
سوال بعدی‌م اینه که چرا موقعی که در افغانستان بودید، برای ایشون اقدام نکردید؟ مشکلی وجود داشت؟

barter

بلی مطابق بند ۲ ماده ۲۲ برای ما اقامه ۳ ساله دادن ،و نخیر ما در المان درخواست پناهنده گی ندادیم هنوز در افغانستان بودیم که کیس ما قبول شد و اپروول برای ما امد ،و در حصه شوهرم باید بگویم که شوهرم هم شامل کیس بود اما متاسفانه برایش اپروول نیامد و دلیل هم برای ما گفته نشد از طرف المان که چرا
و کوشش کردیم با فرستادن ایمیل جویای دلیل شدیم اما بی فایده بود و هیچ دلیل گفته نشد و برای شوهرم اپروول ندادن

Moderation

بسیار متاسفم از وضعیتی که براتون پیش اومده.
متاسفانه با اقامت بند ۲۲ الحاق خانواده کار بسیار سختیه و نیاز دارید که با وکیل یا مشاور حقوقی صحبت کنید. شرایطتون رو براشون توضیح بدید تا اونا راهی پیدا کنند.
در کدام شهر زندگی می‌کنید؟ و به چه زبان‌هایی تسلط دارید که من براتون مرکز مشاوره پیدا کنم

barter

در شهر گاخ زنده گی میکنم و به زبان دری و انگلیسی تسلط دارم

barter

شهر Goch ایالت نوردراین وستفالین

Moderation

سلام
ببخشید که با تاخیر خبر میدم. هیچ جایی رو در شهر خودتون یا شهرهای اطراف نتونستم پیدا کنم. جایی که زندگی می‌کنید، متاسفانه خیلی کوچیکه و امکانات زیادی نداره.
اما یه مرکز مشاوره در برلین هست که مشاوره‌ی تلفنی هم دارن. به زبان فارسی.

این تلفنشونه:
01709374170

موسسه‌ی AWO

روزهای چهارشنبه می‌تونید بهشون زنگ بزنید از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعداز‌ظهر.
مشاوری که اونجا کار می‌کنه، یه آقای آلمانیه و مترجم فارسی داره. خودش هم انگلیسی صحبت می‌کنه. اسمش اینه:
Nicolas Chevreux

این هم ایمیلشه:
chevreux@awo-mitte.de

لطفا بهشون زنگ بزنید و به من هم خبر بدید که چه حوابی بهتون دادن.

barter

سلام ،ببخشید وقتی به این شماره تماس گرفتم شماره درست نبود لطفا کود نمبر اگر نیاز دارد یا شماره که درست باشد را برایم ارسال کنیدو در ضمن
من با پسرم حدود ۷ ماه پیش از افغانستان به جرمنی نظر به ماده ۲۲ بند ۲قانون اقامت آلمان انتقال داده شدیم و فعلا اقامت سه ساله داریم ولی شوهرم قبولی دریافت نکرده و هنوز در افغانستان است،
من و پسرم میخواهیم به کشور ایران برویم تا آنجا شوهرم را ببینیم و نیز نکاه خط رسمی از سفارت افغانستان در ایران دریافت کنیم، حالا سوال من اینجاست که آیا من اجازه این سفر را دارم و مشکلی در اقامت و یا جاب سنتر برایم پیش نمیاید و آیا جاب سنتر امتیازات من را قطع میکند و یا خیر و در کل باید کدام ارگان ها را از این سفر اگاه بسازم؟

Moderation

لطفا به تلفن ثابتشون هم زنگ بزنید و اگر جوابی نگرفتید، به من بگید. این تنها راه تماسیه که روی اینترنت نوشتن
در مورد سوال دومتون، شما قانونا می‌تونید به ایران سفر کنید. فقط باید به جاب سنتر اطلاع بدید و به اصطلاح ازشون مرخصی بگیرید.
معمولا به راحتی قبول می‌کنند و مشکل خاصی وجود نداره

barter

ممنونم خانم گلشن من برای اینکه درخواست الحاق فامیل بدهم به برای اوردن همسرم چه شرایطی را باید داشته باشم و دوم اینکه چون من طفل دارم ایا این موضوع کمکی و سهولتی در قسمت اوردن همسرم ایجاد میکند یاخیر و ایا از طریق پسرم که ۵ سال دارد پروسه خواستن و پیوستن همسرم بدون تکمیل شرایط امکان دارد و چون حالا در افغانستان سفارت خانه و گویته انیستیتوت بسته است ایا شرط اینکه همسرم باید لسان جرمنی بفهمد هنوز پابرجا است یا تغییر کرده خواهش میکنم برایم رهنمای کنیدکه از طریق ایران کارها زود پیش میرود یا پاکستان .

Moderation

سلام
همونطور که گفتم، هنوز مطمین نیستم با نوع اقامتی که دارید، بتونید برای همسرتون درخواست الحاق خانواده بدید.
اول با وکیل صحبت کنید و به من هم خبر بدید که چه جوابی بهتون دادن. تا ببینیم در قدم بعدی چه کار باید کرد.
من هم هر اطلاعات جدیدی از ایران یا پاکستان بگیرم، حتما بهتون خبر میدم

barter

درست است تشکر خانم گلشن ایا در این باره معلومات دارید که برای الحاق فامیل همسرم ا قامه ۶ ماه ایران را قبل از وقت مصاحبه باید حتما داشته با شد یاخیر

barter

سلام خانم گلشن میشه یک لطفی بکنید و برای من یک وقت مشاوره به زبان فارسی با این موسسه AWO که گفتید بگیرید چون ایمیلی که برایم فرستاده بودید من در ان ایمیل کردم و برایم جواب داد که من به زبان فارسی صحبت کرده نمیتوانم و مشاوره هم فقط حضوری داده میشود نه تیلیفونی اما این شماره ثابت شان را که برایم ارسال کردید یک خانم به انگلیسی صحبت کرد و گفت باید از طریق ایمیل وقت مشاوره بگیرید و به زبان فارسی هم صحبت میکنند برای مشاوره اما در این میان من نمیدانم کدام یک درست است و درست میگوید لطفا شما برایم یک وقت مشاوره تیلییفونی بگیرید

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .