الحاق فاميل

babakpopal • 11 آوریل 2023
7 نظرات
0 دوست دارد

سلام عليکم

تقريبا سه ماه ميشود که از طريق مهاجرت قانوني ما به المان امده ايم و اقامه يکساله را بدست اورديم. نامزاد برادرم در امريکا زنده ګي ميکند و بعد از سقوط کابل موقعيت انترويو برادرم را به اسلام اباد تغيير داده بود. فعلا چطور  و از کدام طريق ميتواند موقعيت انترويو به جرمني را تغيير بدهد. پروسه اين کار چقدر وقت ګير است??? 

پاسخ‌ها (7)

Moderation

سلام. متوجه سوالتون نمیشم
برادرتون در حال حاضر کجا هستن؟ و برای کدام ارگان خارجی کار می‌کردن در افغانستان؟

Mujtaba km

خانم و آقا عزیز
من و برادرم در پایان سال 2015 به آلمان آمدیم،
پس از مصاحبه من از BAMF پاسخ مثبت گرفتم.
متاسفانه براي برادر کوچکم که حدوداً 13 سال داشت جواب مثبت ندادند و به همین دلیل آن زمان نتوانستیم کاری برای خانواده خود انجام دهیم. چون آن زمان برادرم را ممنوع الخروج کردند که امکان دعوت یا آوردن خانواده ما به آلمان وجود نداشت. (الان پذیرفته شده ولی بالای 18 سال سن دارد)
در مورد من با بند 25 پذیرفته شدم که همان پاسپورت آبی است. و من در آن زمان 23 ساله بودم.
اخیراً من ویدویی از شما را در هندبوک آلمان دیدم که بار دیگر درهای امید را به روی ما باز کرد.

وضعیت خانواده من به دلیل وضعیت افغانستان بسیار بد است. واضح است کسانی که پاسپورت آبي دارند، تمام قضایا و مصاحبه ها روشن است که جان آنها در افغانستان در خطر بوده است.
بنابراین من می خواهم با یکی از مشاوران شما ارتباط برقرار کنم.

برای اطلاعات بیشتر من اینجا هستم
با احترام
مظفر

babakpopal

برادرم در ايالت rhineland pfalz زنده ګي ميکند

Mujtaba km

خودم توی هامبورگ زندگی میکنم شما یک ایمیل یا شماره تیلیفون را برای مان لطف بفرمایید تا مفصلآ صحبت کنیم .

ممنون

Moderation

سلام. متاسفانه ما در حال حاضر امکان مشاوره‌ی تلفنی نداریم. اگر برادرتون در چند ماه گذشته پناهندگی گرفتن، یعنی Ayslanerkannt هستن، این شانس رو دارن که بتونن خانواده رو به اینجا بیارن. به نظرم بهتره حتما با یک وکیل یا مشاور حقوقی صحبت کنید و هرچه زودتر ه این کار رو انجام بدید تا زمان از دست نره.

این موسسه کمک حقوقی می‌کنه ولی متاسفانه زبان فارسی ندارن:
https://www.jura.uni-hamburg.de/lehrprojekte/law-clinics/refugee-law-cl…
موسسه‌ی بسیار معتبریه

اینجا هم هست که فارسی هم دارن:
https://www.fz-hh.de/de/kurzinfos/info-dari_farsi.php

هردو در هامبورگ هستن.
لطفا به من هم خبر بدید که چه جوابی ازشون گرفتید

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .