ادامه تحصیل

karim zahid • 22 فوریه 2024
4 نظرات
0 دوست دارد

سلام وقت شما بخیر ، من با ویزای بشر دوستانه وارد آلمان شدم و طبق ماده s22 کارت اقامت سه ساله دارم و دوره زبان آلمانی را تا سطح B1 در مکتب فولکلس هوخ شوله شهر کرفلد به اتمام رساندم و منتظر شروع صنف B2 هستم 

من متاهل هستم و سه فرزند دارم ، سن من ۳۷ ساله هست ، من قبلا درافغانستان در رشته شرعیات وقانون در سطح لیسانس درپوهنتون هرات تحصیل کرده بودم 

اسناد تحصیلی خودرا من اینجا به سایت رسمی دولت المان فرستادم و مورد تایید درسطح لیسانس قرارگرفته است و اکنون میخواهم که دوره ماستری خودرا در دانشگاه دوسلدورف ادامه بدهم 

من تا اکنون در تحت حمایت مالی جابسنتر قراردارم ،آیا جابسنتر بمن اجازه آموزش دوره ماستری را می‌دهد ؟ و من را حمایت مالی می‌کنند؟

اگر جابسنتر من را کمک نمیکند دیگر کدام اداره دولتی مرا کمک خواهد کرد تا بتوانم ادامه تحصیل بدهم ؟  

آیا اداره بافوک تنها شخص مرا حمایت مالی می‌کند یا خانم و فرزندان مرا نیز حمایت مالی می‌کند ؟ 

دسته‌بندی
تحصیل در دانشگاه

پاسخ‌ها (4)

Moderation

سلام و روزتون به خیر
جاب‌سنتر برای ادامه‌ی تحصیل متاسفانه کمک‌ مالی نمی‌کنه بهتون. در واقع کار جاب‌سنتر اینه که شما رو وارد بازار کار کنه. اما اگر پذیرش دانشگاه بگیرید، می‌تونید از بورس‌های تحصیلی استفاده کنید یا بافوگ. تا ۴۵ سالگی بافوگ بهتون تعلق می‌گیره. در عین حال، امکان پیدا کردن کار دانشجویی پاره‌وقت هم دارید.

اینجا اطلاعات کلی در مورد بافوگ نوشته شده:
https://handbookgermany.de/fa/bafoeg

برای بورس‌های تحصیلی، بعد از گرفتن پذیرش باید اقدام کنید. بسته به رشته‌ی تحصیلی‌تون، خود دانشگاه ممکنه بتونه بهتون مشاوره بده که از کجا می‌تونید بورس بگیرید.

اینجا هم اطلاعات کلی در مورد بورس هست:

https://handbookgermany.de/fa/student-finance

موفق باشید و اگر سوال دیگه‌ای دارید، من در خدمتم

karim zahid

سپاسگزارم که راهنمایی خوب کردین

من خودم سرپرست خانواده ام هستم
اطفالم زیر سن دوازده سال هستند و مدرسه میروند
خانم من هم بیکار هست و وظیفه ندارد

آیا بافوک برای همه اعضای خانواده ام کمک مالی می‌کند یا تنها به شخص من ؟

متباقی اعضای خانواده ام می‌توانند از جابسنتر حمایت مالی شوند ؟

Moderation

خواهش می‌کنم.
بله، خانواده‌ی شما همچنان می‌تونن از جاب‌سنتر کمک‌هزینه دریافت کنند. در واقع جاب‌سنتر مبلغ بافوگ شما رو از کل کمک‌هزینه‌ای که به خانواده میده، کسر می‌کنه و مابقی اون به خانواده پرداخت میشه.

لطفا برای مشارکت در فروم اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده یا حساب کاربری بسازید .