Süresiz oturum izni

smnknk07 • 23 Ocak 2024
3 Yorum
0 beğeni

Selam,

Selam,

2015 yılından beri Almanya'nın Zwickau şehrinde yaşıyorum. 4 çocuk babasıyım ve sürekli hiç aksatmadan çalıştım. Ekim 2023'ten beri yardım almıyorum ve şu an net olarak €1700 maaşım Kinderzuschlag ve Kindergeld alıyorum. Yabancılar dairesinin bütün şartlarını yerine getirdim ama süresiz oturum izni başvurumuz maaş yetersizliği gerekçesiyle kabul edilmedi. Bu alınan karara red verme hakkım varmış ama karar değişikliğine gitmek istemediklerinide yazmışlar. Itiraz etsem bir riski olur mu? Fakat 3 yıl önce bana iş yerini değiştirirsen sana süresiz oturum izni vereceğiz demişlerdi ve bir mühürlü imzalı bir kağıt vermişlerdi ama maalesef onu bulamadım. 6 kişilik bir ailenin aylık net geliri ne kadar olmalı ve ne yapmam lâzım bu konuda yardımcı olabilir misini?
İyi Günler Dilerim
Kategori
Kalıcı oturum

Yanıt (3)

Moderation

Merhabalar,

Öncelikle sorunuz için teşekkürler. Size de belirttikleri gibi karara itiraz etme hakkınız var. Fakat geçerli koşulları sağlamadığınız sürece reddetme hakkına da sahipler.

Bu sürecinizle ilgili bire bire danışmanlık için hukuki danışmanlık alarak ilerlemenizi öneririm. Bu platform kapsamında herhangi bir şekilde yasal danışmanlık vermemiz mümkün değil. Genel olarak haklarınız veya süresiz oturum izni için gereken genel koşullar hakkında bilgi almak isterseniz bu konuda hazırladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz:

https://handbookgermany.de/tr/permanent-residence-migrants

Umarım bu yönlendirme faydalı olur.

İyi günler dilerim,
Su

smnknk07

Merhaba
Maaş yetersizliğinden dolayı onlar bu kararı almışlardı. Benim eşim 1 ocak ayından itibaren işe başkadı ve bende itiraz ettim. Bu sebepten dolayı itirazımı kabul ederler diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim

smnknk07

Fakat onlar 3 yıl önce iş yerini değiştirirsen süresiz veririz diye bir kağıt verdiler ama sözlerinde durmadılar.

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.