MAVİ KART

ihopetonight • 4 Kasım 2023
3 Yorum
0 beğeni

MERHABA ben gazi üniversitesi gastronomi ve mutfak sanatları mezunuyum.2 yıla yakın halk eğitim bünyesinde aşçılık kursunda usta öğreticilik yapmaktayım.ustalık ve usta öğreticilik belgem var.almanyaya nitelikli işçi olarak gidebilirmiyim

Yanıt (3)

Buket_Communitymanager_Turkish

Merhaba ihopetonight
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.
Almanya'da vasıflı işçi olarak çalışmak istiyorsanız ve bir şirketten nitelikli iş teklifi aldıysanız, Almanya vizesine/oturma iznine başvurabilirsiniz. Nitelikli çalışanlar, Almanya'da tanınan nitelikli mesleki eğitime veya Almanya'da tanınan bir üniversite diplomasına sahip kişilerdir. Nitelikli bir iş, eğitim veya çalışma gerektiren bir iştir.
Nitelikli çalışan vizesi için aşağıdaki ek belgelere ihtiyacınız vardır:
Almanya'da denkliği olan bir mesleki eğitim veya üniversiteyi başarıyla tamamladığınıza dair kanıt.
Almanya'dan aldığınız bir iş sözleşmesi veya somut bir iş teklifi.
45 yaşından büyükseniz, yeterli emekli maaşınız olduğunu veya yıllık brüt en az 48.180 avro (2023 itibariyle) kazanacağınızı kanıtlamanız gerekir.
Kural olarak, Federal İş Kurumu da onayını vermek zorundadır. Büyükelçilik Federal İş Kurumu ile temasa geçeceğinden, bu konuda sizin bir şey yapmanız gerekmez.
Daha fazla bilgiyi aşağıdaki Linkde bulabilirsiniz:
https://handbookgermany.de/tr/visa-skilled-workers

Moderation

Tüm bunlara ek olarak kullanıcı isminizi bir takma ad (nickname) ile değiştirmenizi rica edeceğiz. Kullanıcılarımızın veri güvenliğini korumak adına bunu önemsiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

ihopetonight

Cok tesekkur ederim yardiminiz icin.takma adımıda degistirdim cok sagolun

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.