Mart 2024 yeni yasa ve kalici oturum

opticlear • 27 Şubat 2024
1 Yorum
0 beğeni

Merhaba,

Ben Subat 2022 yilinda is basi yaptim ve mart 2022 den beridir Mavi Kartim var. Mayis 2024 `de ise Is baslangicimin 27 ayi dolacak. Kalici oturum ile ilgili B1 sertifikam olmamasindan dolayi Mart 2024 `de yürürlüge girecek olan yeni yasadan yararlanip Mayis 2024 `de kalici oturuma basvurmayi istiyorum ancak Mart 2024 `de yürülüge girecek olan yasa sadece o tarihten sonra Mavi Kart alanlar icin mi gecerli yoksa ben de yararlanabiliyor muyum emin degilim. Konu ile ilgili bilgilerinizi paylasirsaniz utlu olurum

Kategori
Kalıcı oturum

Yanıt (1)

Moderation

Merhaba opticlear

Kasım 2023'te Parlamento'da kabul edilen yeni nitelikli göç yasasısında öngörülen oturum iznine ilişkin değişikliklerin yasa yürürlüğe girdikten sonra gerçekleşen durumları kapsayacağına dair bir ifade yoktur. Yani gerekli koşulları karşılıyorsanız, yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesi ile Mavi Karta başvurma şansınız olacaktır. yeni yasada, 27 ay şartına ek olarak yeterli derecede gelir edinme, yeterli yaşam alanına sahip olma ve Almanya'daki yasal ve toplumsal düzene aşina olduğunuzu kanıtlama gibi koşullar da sıralanmıştır. Bunlara Make it in Germany projesinin aşağıdaki sayfasından da ulaşabilirsiniz:
https://www.make-it-in-germany.com/en/visa-residence/living-permanently…

Öte yandan, yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesi ile birlikte Handbook Germany projemizin ilgili bilgilendirme sayfaları da güncellenecektir. Sitemizi takip ederek merak etiğiniz başlıklar ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir!

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.