Fırsat Kart

Can35 • 3 Temmuz 2024
2 Yorum
0 beğeni

Merhaba ,daha önce sizle fırsat kart ile ilgili temasa geçmiştim. Bankada blokeli 12bin €  yerine bir minijob sözleşmesinin vize için yeterli olup olamayacağını sormuştum . Ben ,o sürede diğer ülkelerin Alman Konsolosluk sitelerini inceledim bu bilgiye ulaşabilir miyim diye ve ulaştım. Birçok ülkenin Konsolosluk sitesinde "yarı zamanlı bir iş sözleşmesini de (haftada 20/ayda 80 saat = 1000 €) vize görüşmesinde maddi kanıt olarak sunabilirsiniz" dediği ibare var . Mantıken bakıldığı zaman, bu şartın isteniyor olmasının amacı Almanya'ya gelecek kişinin tüm yaşam masraflarını başka birinden yardım almadan karşılayabilir olabilmesi için ,bunu anlıyorum ve bu konuda sonuna kadar da hak veriyorum . Ancak siz ,bana verdiğiniz bir cevapta bu konunun Almanların ülkeden ülkeye değişebilen tutumları olduğu için vizede kabul edilemeyebileceğini belirtmiştiniz. Ben bu durumun vize görüşme tarihimden önce kesin olarak nereden net bilgisini alabilirim acaba ? Ya da benim bu yarı zamanlı iş sözleşmesi yöntemini deneyip de Red alan birinin olduğu haberi size hiç geldi mi ?

Kategori
Minijob

Yanıt (2)

Moderation

Merhaba,

Sorunuzda bahsettiğiniz durumu farklı ülkelerin konsolosluk sayfaları üzerinden kontrol ettiğimde söylediğinize benzer bir durumla karşılaştım. Ancak sık karşılaşılan bu tür durumların Almanya'nın vize koşullarının ayrıntılarını ülkeden ülkeye değiştirme hakkı ile ilgili olması mümkündür. Platform olarak bizler de bilgi verirken aşağıda paylaştığıma benzer resmi yayınlar ile sınırlı kalmak durumundayız:

https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/2621828

Ancak yine de, konsolosluktan yanıt alamamanız durumunda aşağıda paylaştığım linki kullanarak Make it in Germany projesinin uzmanlarına danışmanız mümkündür. Sorduğunuz sorunun cevabı için kendilerini aradım ancak maalesef yarım saati aşan bekleme süresi sonunda kimseye ulaşamadım. Size tavsiyem kendilerini aramanız veya linkteki mail adresini kullanarak sorunuzu iletmenizdir:

https://www.make-it-in-germany.com/en/service/contact-us/hotline

Daha net bir bilgiye ulaşmam halinde size yazacağım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir!

Can35

Çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için. Kolay gelsin sağolun 

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.