Evlilik

mer • 4 Ocak 2024
1 Yorum
0 beğeni

Benim Fransız bir sevgilim var ve Almanyaya 3 ay önce iltica ettim ilk başta bu kadar ciddiyet yoktu aramızda ve en sonunda birlikte yaşamaya karar verdik kız arkadaşım Fransa'da ben almanyadayım oturumum yok Fransa'da evlenmek istiyoruz yada nasıl evlenebilirim yardımcı olun lütfen

Kategori
Diğer

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar,

Sorunuz için teşekkürler. Fransa'da evlenmeye ve oradaki aile birleşimi sürecine dair kurallar hakkında bir bilgi veremiyorum maalesef. Platformumuzdaki sorular Almanya'yı ilgilendiren konularla sınırlı. Fakat müstakbel eşiniz Almanya'ya taşınmak isterse ve evliliği Almanya'da gerçekleştirmek isterseniz bu süreçle ilgili bilgi verebilirim. Eğer Almanya'da evlenirseniz, evliliğiniz Avrupa'nın geri kalanında (ve dışında) kabul edilecektir. Almanya'da evlenmek için pasaportunuz, doğum belgeniz ve geldiğiniz ülkenizden "Ehefähigkeitsbescheinigung" veya "Ledigkeitsbescheinigung" adı verilen bazı belgelere ihtiyacınız olacak temel olarak. Bu belgeler kendi ülkenizde halihazırda evli olmadığınızı kanıtlama görevi görecektir. Evlilik için bağlı bulunduğunuz bölgedeki "Standesamt" olarak bilinen Nüfus Dairesi'ne gitmeniz gerekecektir. Detaylı bilgi için onlarla iletişime geçmeli ve hangi belgelere ihtiyaç duyduklarını öğrenmelisiniz. İltica sürecindeki kişilere özel ek belgelerin olup olmadığından haberdar değilim.

Tüm bunlara ek olarak, Almanya'da evlenme süreci ile ilgili genel bilgi veren yazımızı paylaşacağım sizinle, belki buradaki bilgiler faydalı olabilir: https://handbookgermany.de/tr/marriage

İyi günler dilerim,
Su

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.