Diploma denkliği

İremT41 • 23 Şubat 2024
1 Yorum
0 beğeni

Merhaba eşimin meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümünden diploması için denklik başvurusu yapacağız bu işlemi kendimiz yapmak istiyoruz herhangi bir şirket ile anlaşmadık IHK fosa bize evrakları kargo yolu ile göndermemiz için mail atmış nasıl bir yol izlemeliyiz nelere dikkat etmeli ve nasıl kargolama yapmalıyız bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 

Kategori
Diğer

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar,

Denklik başvurusu için temasa geçen kurumu ve ilgili belgeleri öğrenmek için Almanya'nın yayına soktuğu Denklik Portalı'na göz atabilirsiniz. Bu sitede mesleğinizin yasa ile düzenlenmiş olup olmadığını, başvuracağınız eyaletin gerekli tuttuğu ek belgeleri ve varsa eğitim ve sertifikasyon süreçlerini bu portal üzerinden öğrenebilirsiniz:
https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/index.php

Bu noktada sizin durumunuzda yetkili kuruluşun IHK Fosa olduğu bilgisine bu portal ya da IHK Fosa'nın teyidi doğrultusunda eriştiğinizi varsayıyorum.

Eğer kaygınız göndereceğiniz belgelerin güvenliği ise bu konuda IHK Fosa'ya belgelerin aslını mı yoksa (noter onaylı veya onaysız) bir kopyasını mı istediklerini sormanız mümkündür. Bunun dışında tercih edebileceğiniz güvenilir kargo seçenekleri dışında somut bir tavsiyede bulunmamız maalesef mümkün değil.

Umarım yardımcı olabilmişimdir!

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.