Diploma denkligi

Cem62 • 24 Eylül 2023
3 Yorum
0 beğeni

Merhahaba, sinif ögretmenligi diplomam var. Ankara Gazi ünv. Ayrica ingilizce ve türkce olan Yüksek Lisans ve felsefe bölümü diplomam var. Denklik ücretlerini karsilayabilmek icin nereyee basvurabilirim. 3 Aydir vollzeit  calisiyorum.

Denklik sürecini nasil kisaltabilirim..tesekkürler 

Yanıt (3)

Moderation

Merhaba Cem62, bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.
Sizi doğru anladıysam, veri tabanını, anabin’i ve üniversitenizi zaten kontrol ettiniz ve aldığınız dereceyi bu listelerde bulamadınız. Bu yüzden zaten ZAB’a denklik başvurusunda bulundunuz.
Halihazırda Almanya’da mısınız ve 3 ay önce bir işe mi başladınız?
Bu sorulara cevap verebilirseniz size daha kesin bir cevap verebilirim.

Cem62

2 YILA YAKINDIR ALMANYADAYIM. 6 AYDIR ANAOKULUNDA SÖZLESMELI CALISIYORUM.

Moderation

Merhaba Cem62, bana geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
Denklik süreci hakkında genel bilgileri web sitemizde Türkçe olarak bulabilirsiniz: https://handbookgermany.de/tr/recognition
Çalıştığınız için, mali destek için federal iş bulma kurumuna başvuramazsınız. Ayrıca, düşük gelirli kişileri desteklemesi gereken “denklik hibesi” (“Anerkennungszuschuss”) için başvuruda bulunma imkanı da vardır. Bu hibe için, bu tür süreçler için danışmanlık da yapan IQ Netzwerk aracılığıyla başvurabilirsiniz. Her federal eyalette bir şubeleri bulunur. Yaşadığınız şehri söylediğiniz takdirde, size en yakın şubeyi bulmanız konusunda yardımcı olabilirim.

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.