Denklik

furkvnozdemir • 16 Aralık 2023
1 Yorum
0 beğeni

Merhaba, ben Ondokuz Mayıs Üniversitesi SHMYO Patoloji Laboratuvar Teknikleri Önlisans programı mezunuyum. NRW eyaletine diploma denkliği için evrak topluyorum. Bu aşamada üniversiteden aldığım ders konularını içeren belgede saat bilgisi içermiyor, bu bilgi akts olarak belirtilmiş. Konuyu öğrenci işlerine anlattığım zaman siteden çıktı almamı söylüyorlar. Sitedeki bilgilerde ise saat bilgisi mevcut ama şu anki öğretim müfredatı benim mezun olduğum yıldan farklı olduğundan o evraklar yanlış bilgi verecek. Mezun olduğum yılın çıktılarını istediğimde ise müfredat değişti onu çıkar gibi bir cevap aldım. Sorum elimdeki belge işimi görür mü? 

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar,

Öncelikle sorunuz için teşekkürler. Denklik konusunda herhangi bir şekilde yetkili bir kurum değiliz. Dolayısıyla elinizdeki belgenin yeterli olup olmayacağı konusunda bir şey söylemem mümkün değil. Diploma denkliği konusunda izlemeniz gereken adımlarla ilgili ücretsiz hizmet veren denklik danışmanlık merkezleri ile iletişime geçmenizi öneririm. Bu kurumlara ve iletişim adreslerine denklik konusunda hazırladığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz:

https://handbookgermany.de/tr/recognition

Buna ek olarak forumda benzer süreçlerden geçmiş bir kullanıcımız varsa kendi deneyimlerini paylaşarak katkı sağlayabilir.

Umarım bu yönlendirme faydalı olur.

Kolaylıklar dilerim,
Su

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.