Çalışma vizesi 81 A

serpil • 19 Ocak 2024
2 Yorum
0 beğeni

Merhaba , almanyaya 81 A ile 10 yaşındaki kızımla.geldim.calistigim sirket ile anlaşamadık ve şirketin parasal sikintari da vardı ve beni işten çıkardı. Pasaport ek kağıdına göre iş akdi sonlandırmak 14 gün sonra oturum da iptal olur yazıyor. Oturum.kartimizi 4 yıllık verdi yabancilar şube ama pasaport ek sayfasına bakınız yazıyor.  19 c.

28 kasımda çıkan kanuna göre iş değiştirme  ve sektör erfjstirme şansım var. Ancak 14 günü 5 gün geçtik.yabancilsr şubeye dahabistwn ayrılmadan sürekli bilgi veriyorum ve isbhekliflerini de geçiyorum ve çabamız görüyorlar ki  mail yazdığımda anında cevap geliyor ve süreniz geçti o yuzden hızlıca iş sözleşmenizi yapıp bize gönderin dediler . Evimizi dayanıklı dosedik ve okula giden 10 hasinda bir coxugum var . Is görüşmeleri yapıyorum, bilgilendiriyorum,ve almanya zaten Aralık ayı boyunca çalışmadı kimseden devam alamadım. Bu 14 gün süre nekadar kötü.  Herhangi bir u,atma talebinde buku mam.gerekiyor mu diye sorduğumda yabancilar şube sozlesmwnizi bir an önce yapıp bi,e gönderin diyor ve cok hızlı uanit veriyorlar coknta.nazikler . Önümüzdeki hafta içi yüksek ihtimal bir niş sözleşmesi imzalayacagim.    Sorum şu. Ulusal.vize 81 A ile.gelsik ama schwngen vizem de var 5 yıllık ve 90 gün oturum.hakkim var .şayet hafta içi de bir iş sözleşmesi imzalayamaz isem risklerin nedir ve  bana zaman verirler  mi isngorismelerimi yapabilmem için 

Kategori
Oturma izni

Yanıt (2)

evo12

Merhabalar,
Sizinle benzer bir durumdayım. Sözleşmenizi imzalayabildiniz mi? Benim sektör değiştirmem gerekecek sanırım. Kalifiye olmayan birmişe gececeğim. Bilginiz var mı acaba mesleğim dışında çalışırsam oturum iznim gene devam eder mi diye?

Moderation

Merhabalar,

Bu konu ile ilgili anladığım kadarıyla Yabancılar Dairesi ile zaten iletişim halindesiniz. Size özel durumla ilgili dosyanızdan sorumlu olan memura danışmanızı öneririm. Biz başvurularla ilgili herhangi bir şekilde yetkili bir kurum değiliz. Dolayısıyla başvurunuzu değerlendirecek yetkili merci Yabancılar Dairesi olduğu için ve zaten halihazırda sürecinizden haberdar oldukları için en doğru bilgiyi kendilerinden alabilirsiniz.

Buna ek olarak sanıyorum 81a hızlandırılmış vize türü ile ilgili bilgi almak istemişsiniz, bununla ilgili de ayrıca bir kaynak paylaşıyorum: https://www.make-it-in-germany.com/en/looking-for-foreign-professionals…

Umarım bir an önce yeni iş sözleşmeniz ile yeni bir oturum izni alabilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim,
Su

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.