almanya yeni çalışma yasası

738APEX • 15 Ocak 2024
1 Yorum
0 beğeni

Almanya'daki turistik ziyaretim sırasında aldığım bir iş teklifi üzerine işverimle uygun bir sözleşme imzaladım. Alman hükümetinin yeni yasası gereği, turist vizesi ile gelen ve uygun bir iş teklifi alan nitelikli yabancılar ek bir izin almadan çalışma hakkına sahiptir.

Berlin Yabancılar Bürosu'ndan aldığım bilgilere göre, çalışma izni başvuru belgelerimi Türkiye'deki Alman Konsolosluğu'na sunmam ve zaten imzalanmış olan iş sözleşmemi eklemem gerekiyor. Ancak, iş sözleşmemi hangi birime ve hangi prosedürle göndermem gerektiği konusunda net bir bilgiye sahip değilim.

İş sözleşmemi doğru bir şekilde sunmam konusunda yardımcı olmanızı ve çalışma izni süreciyle ilgili adımları anlatmanızı çok takdir ederim. Ayrıca, iş sözleşmesini tamamladıktan sonra Alman Konsolosluğu tarafından önerildiği gibi gerekli adımları öğrenmek beni rahatlatacaktır.

Kategori
Çalışma İzni

Yanıt (1)

Moderation

Merhaba 738APEX , sorunuz için teşekkür ederiz. Ne yazık ki son bilgilerimiz turist vizesinden çalışma iznine geçişin çok kısıtlayıcı olduğu ve mümkün olmadığı yönünde. Başvurunun sunulmasıyla ilgili sorunuzla ilgili olarak, Alman büyükelçiliği/konsolosluğunda vasıflı işçiler için vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Ulusal D tipi vizenin tüm gerekliliklerini yerine getirmeniz ve bir iş sözleşmesine sahip olmanız gerekecektir. Daha fazla bilgiyi elçiliğin sayfasında bulabilirsiniz: https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/1514554 En içten dileklerimle

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.