Aile birleşimi

Misafir • 15 Şubat 2024
4 Yorum
0 beğeni

Merhaba. Ben Alman vatandaṣiyim. Eṣimi Almanyaya getirmek istiyorum. Fakat nereye baṣvuracağimi bilemiyorum. Bana bu konuda yardimci ola bilirmissiniz.

Kategori
Aile birleşimi

Yanıt (4)

Moderation

Merhabalar!

Alman vatandaşlarının eşlerini aile birleşimi kapsamında Almanya'ya getirmeleri, göçmen veya mülteci konumunda bulunan ve vatandaşlığa sahip olmayan kişilere göre çok daha kolaydır. Bu tür durumlarda gelir düzeyi ya da ortak konutun büyüklüğü gibi koşullara bakılmaz. Ancak eşlerin Almanya'ya aile birleşimi yoluyla gelebilmeleri için, A1 seviyesinde Almanca konuştuklarını, dil okulundan alınmış bir sertifika ile kanıtlamaları gerekmektedir.
Öte yandan
Eşinizin üniversite diploması varsa veya fiziksel, ruhsal veya duygusal bir hastalık veya engel nedeniyle Almanca öğrenemiyorsa (bunun için bir sağlık raporu gereklidir) Almanca bilgisini kanıtlaması gerekmez. Veya aile üyenizin kendi ülkesinde Almanca sertifikası alması mümkün değilse, Yabancılar Dairesi bir istisna yapabilir.

Başvuru içinse,

Eşinizin aile birleşimi başvurusunu için gerekli belgeleri bulunduğu ülkedeki konsolosluğa bizzat sunması gerekmektedir.. Başvuru sonrası konsolosluk, Yabancılar Dairesi (Auslanderbehörde) ile iletişime geçecek eşinizin başvurusu işleme konacaktır. Ancak bu süreç kimi durumlarda birkaç aydan fazla sürebilmektedir.

Konu ile ilgili bilgilere, koşullara ve başvuru sırasında götürülmesi gereken belgelere, aşağıda paylaştığım Handbook Germany sayfamızın ilgili sekmeleri üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://handbookgermany.de/tr/family-reunification-for-immigrants

Umarım ki size yardımcı olabilmişimdir.

İyi günler dilerim!

Anonymous

Benim de burda ausländerbehördeye baṣvurmama gerek varmi?

Moderation

Tekrardan merhabalar,

Alman Dışişleri Bakanlığı'nın ve BAMF'ın sunduğu bilgiler kapsamında sizin Yabancılar Dairesi'ne gitmenizi gerektirecek bir koşul sıralanmamıştır. Eşiniz başvuru yaptıktan sonra sizden ek bilgi ve belge istenmesi halinde ise ilgili dairenin sizinle iletişime geçmesi söz konusu olabilir.

İyi günler dilerim!

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.