aile birlesimi

aslan34 • 17 Mayıs 2023
4 Yorum
1 beğeni

Merhaba, biz eşimle TR’ de evlenemediğiz 30.04.2023 de Danimarka’da evlendik. Ben hala Almanya’dayım Schengen vizesi ile geldim. Schengen vizesi ile oturuyorum izni nasıl alabilirim lütfen bana yardımcı olabilir misiniz. Türkiye’den başvurmam gerekiyorsa bu işlem nasıl olacak Türkiye’de idata diye bir şirket üzerinden Almanya konsolosluğuna başvuru yapabilirim diye bilgi verdiler. Bu konuda bilgilerini paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Kategori
Oturma izni

Yanıt (4)

aslan34

Eşim 25 yıldır Almanya’da yaşıyor. Türk Vatandaşı. Süresiz oturum izni var ve süresi sözleşmeli işte çalışıyor.

Moderation

Merhabalar aslan34,

Öncelikle sorunuz için teşekkürler. Tam olarak hangi izni almaktan bahsediyorsunuz? Yazdıklarınızdan aile birleşimi için (Almanya'da eşinizle yaşayabilmek için) oturum izni başvurusunda bulunacağınızı anladım. Öyleyse süreç şu şekilde işliyor:

https://handbookgermany.de/tr/family-reunification-for-immigrants

Daha iyi yardımcı olabilmem için sorunuzu netleştirebilirseniz çok sevinirim.

Yanıtınızı bekliyorum.

Sevgiler,
Su

aslan34

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Evet biz eşimle 1 önce Danimarka’da evlendik. Eşim Pirmasensda yaşıyor. Süresiz otumu var. Ben Schengen vizesi ile buradayım TR ye gitmeden burada oturum alamazmıyım? Çünkü TR’de lgbg aile birleşimi nasıl oluyor ve bir sorun olur mu çok uzun sürer mi?

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.