AB mavi kart

meselawt13 • 5 Aralık 2023
1 Yorum
0 beğeni

Ben Ulusal vizeyebaşvuru yaparak ab mavi kartı işaretledik sonra çıkan 5 tane soru dağarcığından birinde yazıyor ve 1.de bunu işaretledim 1/

Mavi Kart (EU Blue Card) ile çalışmak istiyorum. 1. Almanya'da bir iş kontratı yapmış olup, yıllık en az 44.000 Avro maaş alacak olan kalifiye çalışanlar. Detaylı rakamlar için tıklayınız

2.de böyle yazı çıktı hayıra bastım  Yüksek öğretim diplomam var ve Almanya’da tanındığını /denk/eşit olduğunu  belgeleyebilirim(1). Ayrıca diplomam Almanya’da çalışacağım iş alanıyla bağlantılı. (?)

3.de araştırma teklifim iş kontonratım varı işaretledim

4. de kafamı karıştıran bu ben 18 kasımdan çıkan yasayla alanım dışında iş yapmak istiyorum onun İÇİN diplomam  var ama okuduğum bölümün denkliği yok onun için burda hangisini işaretlemem lazım /  EVET İ Mİ HAYIR I MI 

Yüksek Öğretim Diplomam var ve Almanya’da tanındığını/ eşdeğerde /denk olduğunu belgeleyebilirim.(1) (?)

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar meselawt13,

Sorunuz için teşekkürler. Daha önceki gönderinizde Mavi Kart koşulları ve yeni yasal düzenleme kapsamı ile ilgili genel çerçeve hakkında bilgilendirdim. Bireysel durumunuza özel ücretsiz danışmanlık veren merkezleri de paylaştım. Bunun dışındaki form doldurma vb. detaylarla ilgili doğrudan başvuruda bulunacağınız yetkili kurumla iletişime geçmenizi öneririm. Bahsettiğiniz formun içeriği ve maddelerin nasıl işaretlenmesi gerektiği ile ilgili bilgi/yetki sahibi değiliz maalesef.

Umarım forumdaki benzer süreçlerden geçmiş diğer kullanıcılarımız kendi deneyimlerini paylaşarak katkıda bulunur.

Başvuru sürecinizde bol şans dilerim. Başka bir sorunuz olursa bize yazabilirsiniz.

Sevgiler,
Su

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.