AB mavi kart

mb-1945 • 16 Ekim 2023
1 Yorum
0 beğeni

İyi günler ben ilticacıyım lisans mezunuyum almanyada 3650 eoru brüt iş buldum AB mavi karta başvurabilirmiyim. AB mavi kartı aldıktan 6 ay sonra başka bir işe geçsem ve 3100 eoru alsam birde mini job yapsam toplamda 3750 eoru alsam AB mavi kartım iptal olurmu

Kategori
Diğer

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar mb-1945,

Öncelikle mülteciler için çalışma izni konusu ile ilgili hazırladığımız başlığı incelemenizi ve sizin durumunuza göre (iltica başvurunuz kabul edildi mi vb.) şu an için bir çalışma izninizin olup olmadığına dikkat etmenizi öneririm.

Mavi Kart başvurusu için güncel yıllık brüt maaş tutarı (mesleğe göre değişmekle birlikte 2023 itibariyle 58.400 € ve 45.552 €) ve diğer koşullara ait bilgileri ise bu yazımızdan öğrenebilirsiniz: https://handbookgermany.de/tr/eu-blue-card

Bu koşulların yeni göç yasası ile birlikte değişebileceğini hatırlatmak isterim. Bu yüzden sayfamızı takipte kalıp güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak Mavi Kart vb. oturum izni durumlarında çalışma hayatının ilk 2 senesinde herhangi bir iş değişikliğinde Yabancılar Dairesi'ne haber vermekle yükümlü olduğunuzu ve onlardan yeni işle ilgili tekrar izin almanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Umarım bu bilgiler faydalı olur.

İyi günler dilerim,
Su

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.