81a vizesi

lotr97 • 27 Mayıs 2024
3 Yorum
0 beğeni

Merhaba, Almanya'dan 81a vizesi için ön onay almış bulunmaktayım. İdata'ya vize başvurusunda bulundum, şuanda randevu bekliyorum. Diplomamın çevirisini türkiyeden noter onaylı tercümana çeviri yaptırıp götürmem yeterli midir bu vize için? yoksa almanyadan onaylı tercüman mı olması gerekiyor?

Teşekkür ederim.

Kategori
Çalışma İzni

Yanıt (3)

Moderation

Merhaba lotr97 

Öncelikle belirtmeliyim ki 81A bir vize türü değil, vize sürecini hızlandıran idari bir prosedürdür. 81A belgesini aldıysanız normal koşullarda randevunuz otomatik olarak atanır.

Çeviri konusunda ise, vize ve konsolosluk süreçlerinin iç işleyişleri konusunda bir bilgi ver erişimimiz yok. Normal koşullarda Türkiye'den noter onaylı bir tercümana yaptırılan çeviriler iş görmektedir. Ancak en sağlıklı bilgiyi konsolosluğa danışarak öğrenebilirsiniz.

Buna ek olarak, aşağıdaki resmi bilgi notunda tercümelerin Almanya üzerinden yapılması gerektiğine dair bir ifade bulunmuyor.
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/05-VisaEinreise/-/2628090

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

okimence

Merhaba,

81A onay başvuru tarihiniz ile sonucun hangi tarihte döndüklerini paylaşabilir misiniz, bende şu an beklemedeyim ancak sürecin ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorum.

Not: İşverenim Freiburg şehrinde başvuru yaptı

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.