81a aile birleşimi olarak gidicez ancak eşimin doğumu yaklaştı

sametyn22 • 20 Haziran 2024
1 Yorum
0 beğeni

Bu soru başlığında bulunan yazıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim ancak benim kafama takılan şey on onayın bize gelmesi ile çocuğumuzun doğması arasında çok bir süre yok yani bu zamana kadar ben çalışan olarak eşimde aile olarak Almanya'da islemlerimiz bitti sayılır ön onay geldikten sonra burdaki konsolosluğa nasıl başvuru yapmam gerekiyor ve yeni doğan bir çocuğu Türkiye'de tek bırakacak halleri yok diye düşünüyorum ama yinede vizeye dahil etme imkanları var mı? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? 

Şimdiden teşekkürler 

Kategori
Çalışma İzni

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar,

Normal koşullarda, Nitelikli Çalışan Vizesi başvurusu yaparken aile üyeleriniz de başvurularını sizinkiyle birlikte sunabilir. Ancak 81A süreci söz konusu olduğunda bu tür ara durumlarda konsolosluğun nasıl bir takdire yetkisi kullandığını bilemiyoruz. Ön onay belgeniz geldiğinde ya size doğrudan bir randevu atanacak ya da sizin bir randevu almanız istenecektir. Sizinki gibi durumlarda vize başvurusu sırasında konsolosluklar çocuğun takribi doğum tarihine ilişkin doktor raporu veya babalık tanıma belgesi gibi belgeler isteyebiliyor. Ve bu şekilde doğmak üzere olan çocuğunuz ile ilgili vize süreci başlatılabiliyor.

Ancak daha önce de belirttiğim gibi platform olarak konsolosluk süreçlerine ilişkin bilgi ve erişimimiz kısıtlı olduğu için doğrudan konsolosluğa ya da aracı kuruluşa başvurmanızı öneriyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir!

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.