81 a Vize Reddi-Acil destek

ps2023 • 24 Eylül 2023
2 Yorum
0 beğeni

Merhaba,
Almanyadan işverenimin üzerinden yaptığımız 81 a ön onayımız 30 Ağustos 2023 de elimize ulaştı.Aile olarak onaylı orijinal yazı ile,

Fertrag’da ,59400 € yıllık maaş yazıyor.Pozisyon Satış müdürü ve süresiz anlaşma,hemen işbaşı yapılacak şekilde.

İzmir i-data ofisinden 11 Eylül tarihinde tüm evrakları verdik .19 Eylül tarihinde Konsolosluktan Vize başvurularımızın reddi yazısı ile pasaportları iade ettiler.Berlin idari mahkeme ye 1 aylık itiraz hakkı verildi.

Red gerkekçelerinden bir tanesi, formdaki bir soruya açıklık getirmememiz.

Almanca bilmeden bu pozisyonda çalışmanız pek mümkün olmaz gibi bir neden de yazılmış.Sertifika olmadığı için.

Diğeri ,Almanya’da ki işi ve pozisyonunun Türkiye’de ki son işim le örtüşmediği yönündeydi.Yani aslında cv ‘de eşimin vergi mükellefi olduğu isyerinde yardım amaçlı çalışmayı göstermiş olmamı dikkate almışlarve hemen altındaki 15 yıldan fazla aynı sektörde yabancı firmalardaki benzer pozisyonlarda ki çalışma hayatımı görmezden gelmişler.

Ayrıca bu anlaşmanın prosedürel olma ihtimaline kanaat getirmişler.Oysa şirket Avrupa’da Almanya’da 2005 yılından beri faaliyet gösteren büyük bir şirket.

Bunları çürütmek için her türlü bilgi ve belge elimizde mevcut.

Bu aşamadan sonra vizeye itiraz etmek mi,yoksa yeniden ve hatta Blue Card başvurusu yapmak mı mantıklı olur?

En kısa yoldan ilerlemek istiyorum.Çok acil bilgi ihtiyacım var.

Kımu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan kişilerin desteğini bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Kategori
Çalışma İzni

Yanıt (2)

Moderation

Merhaba ps2023, bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Vize başvuru sürecinizin bu kadar karmaşık ilerlemesine üzüldüm. Deneyimlerimize göre, vize başvurunuzla birlikte bir ön onay sunarsanız, her şey federal iş bulma kurumu tarafından önceden kontrol edildiği için daha az sorun yaşanmaktadır.
Yine de, aynı ay içinde itiraz sürecini başlatmanız önemlidir. Lütfen konsolosluğa ulaşın ve ret mektubunuzda belirtilmesi gereken istenen belgeleri teslim edin. İstenen belgeleri toplamak için daha fazla zamana ihtiyacınız olması durumunda, daha fazla zaman da talep edebilirsiniz. Ayrıca, daha fazla destek için bir avukata danışabilirsiniz. Büyük ihtimalle ortada bir yanlış anlaşılma var.
Lütfen bir aylık süreye uyduğunuzdan emin olun, aksi takdirde vizenizin tamamen reddedilme olasılığı çok yüksek olacaktır. Ne yazık ki, yeniden itiraz süreci daha fazla sabır ve zaman gerektirmektedir.
Başka sorularınız olursa lütfen bana bildirin.

ps2023

Değerli yorumunuz ve bilgi için çok teşekkür ederim.

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.