45 yaş is sözlesmesi

atesruzgar • 16 Şubat 2024
1 Yorum
0 beğeni

Merhaba. Bremende bir sirket ile 2.500 Euro brüt maaş olması is sözlesmesi yaptım. 45 yaşında oldugum için ZAV 4152 Euro maaş olmalı diyerek Ön onay vermedi.oysaki türkiyede emekli maasim, kira gelirim ve gayrimenkullerim var. Bunlar şirkete vermistim.ancak zav a iletmemisler. Şimdi olumsuz gelen yaziya cevap olarak tüm belgelerimi gönderdiler.sizce başka birsey yapmalimiyim. Emekli maaş tutari ne kadar olmalidir 

Kategori
Çalışma İzni

Yanıt (1)

Moderation

Merhabalar,

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın bu konuda hazırladığı yönerge gereğince 45 yaşını doldurmuş olan vasıflı işçilerin, yıllık prim değerlendirme tavanının %55'ine denk gelen bir geliri ya da uygun bir emekli maaşını belgelemeleri gerekebilmektedir.

Vize başvurusu sırasında bunlara ek olarak, bahsettiğiniz türden kira ve gayrimenkul gelirlerini belgelemek de mümkündür. Ancak Ön Onay başvurusu sırasında bu belgelerin şirket tarafından sunulması gerektiğine dair yasal bir koşul getirilmemiştir. Sizin durumunuzda şirketin şu aşamada bu belgeleri ilettiğini anlıyorum. Ancak bir sorun olması halinde, yiner Almanya Devleti'nin hazırladığı bilgi notu doğrultusunda Federal İş Ajansı veya vize başvurunuz konusunda yetkili dış temsilcilik ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili bilgilere şu sayfadan da ulaşabilirsiniz:

https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/-/2285736?openAccordionId=item-2…

İyi günler dilerim!

Yayınlamak için lütfen giriş yapın veya kaydolun.